Reklama
Reklama

Ako pri chudnutí nezostárnuť?

starsi ludia chudnutie

Pokiaľ ste sa práve teraz rozhodli, že je ten správny čas niečo so svojou váhou urobiť, zamerajte sa na také chudnutie pri ktorom nebudete stárnuť, ale naopak s ubúdajúcimi kilogramami sa budete cítiť čoraz mladšie a plný energie. Neplatí pravidlo, že kaď chudnem tak automaticky omládnem. Bohužiaľ výsledok držania rôznych nezmyselných diét je opačný, stárneme pri nich rýchlejšie

Čomu sa pri chudnutí určite vyhnite, pokiaľ nechcete predčasne zostárnuť:

  • Konzumácia málo výživnej, jednostrannej stravy. Práve chudnutie je obdobím, kedy vaše telo potrebuje dostatok vitamínov, minerálov, stropových prvkov, vlákniny. Pokiaľ chcete úspešne schudnúť a pritom nezostárnuť, denne konzumujte minimálne 5 kúskov ovocia a zeleniny. Okrem toho, že podporíte úspešnosť vášho chudnutia podporíte tiež váš imunitný systém, regeneráciu organizmu a v neposlednej rade podporujete rýchlosť vášho metabolizmu. Dobrou alternatívou sú kvalitné výživové doplnky, ktoré sa postupne stávajú súčasťou dnešného uponáhľaného života.

Pokiaľ konzumujete málo výživnú stravu svoj život si môžete takto skrátiť až o 8 rokov.

  • Nedostatok pohybu. Či chceme alebo nie pohyb sa postupne z každodenných situácií vytráca. Bez moderných výdobytkoch dnešnej doby si život už ani nevieme predstaviť. Je katastrofou keď sa nám zrazu pokazí auto, výťah v paneláku, alebo pohyblivé schody v nákupnom centre. Pokiaľ však chceme úspešné schudnúť a cítiť sa dobre, musíme sa začať hýbať. Postačí rýchla prechádzka, občas použiť schody namiesto výťahu…..

Pokiaľ sa málo hýbete svoj život si môžete takto skrátiť až o 5 rokov

  • Fajčenie, nadmerná konzumácie alkoholu. Pri chudnutí sa odporúča úplne vyhnúť konzumácií alkoholu, pretože má vysokú kalorickú hodnotu.

Navyše si týmito zlozvykmi  skracujete život až o 15 rokov

  • Nadmerný stres. Skúste prehodnotiť vnímanie stresových situácií a možno budete prekvapený, že nie všetko je tak zlé ako to na prvý pohľad vyzeralo. Pri chudnutí sa vyhnite každodennému váženiu, je zbytočný stres, ktorý nemá žiadny zmysel, pretože nie je možné aby ste každý jeden deň schudli. Úplne postačuje váženie jeden krát týždenne.

Nadmerným stresom si môžete skrátiť svoj život až o 7 rokov

PS: Vaše telo sa Vám za zdravú stravu odvďačí nielen peknou postavou, ale i pevnejším zdravím. Jedzte veľa ovocia, zeleniny a iných zdravých potravín, zabudnite na nezmyselné diéty a uvidíte, že úspech sa dostaví a budete vyzerať lepšie, resp. mladšie.

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Súvisiace:     ovocie na chudnutie         zelenina na chudnutie

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme