Reklama
Reklama

4 zásadné omyly pri chudnutí, dajte si na ne pozor…

muz s metrom okolo brucha

Každému človeku vyhovuje niečo iné, iné stravovanie, iná metóda chudnutia, iné cvičenie, ale čo sa týka týchto 4 omylov, tak týmto nemusí veriť a riadiť sa nimi nikto… Človek sa pustí do chudnutia preto, že chce lepšie vyzerať a byť zdravý, ale mnohé „povery“ a rady na internete Vás iba obmedzia, spomalia chudnutie či Vás úplne demotivujú… Možno ste sa už v minulosti s týmito omylmi nechali nachytať a možno nie, ale pozorne si ich prečítajte a dajte na ne pozor…

Sacharidom sa vyhýbajte 

potraviny bohate na sacharidy

Či už ide o pečivo, chlieb, cestoviny, ryžu alebo zemiaky, tak sa im ani počas chudnutia vyhýbať nemusíte. Jasné, že na obed si nedáte 200 g hranoliek, na raňajky 5 bielych rožkov, na večeru 400 g hotového rizota, ale všetky tieto potraviny dajte do správnych porcií, vyvážte ich bielkovinami a tukom a môžu Vám zabezpečiť plnohodnotné a chutné chudnutie. Preferujte predovšetkým hnedé pečivo, chlieb, hnedú ryžu a hnedé celozrnné cestoviny. Tieto produkty nemajú menšiu kalorickú hodnotu, ale majú vyššiu nutričnú hodnotu teda sú zdravšie a obohatené o vlákninu a minerálne látky. Počas chudnutia potrebujeme aj sacharidy a taktiež aj tuk, najviac teda bielkovín, ale žiadnu živinu nesmiete vyňať, potom môže nastať neželaný a často krát opakovaný jojo-efekt. Okrem tejto „svätej“ trojice (bielkoviny, tuk a sacharidy) však treba dbať aj na minerálne, stopové látky a vitamíny.

Tabletky na chudnutie Vám pomôžu 

tabletky na chudnutie

Ďalšia „citlivá“ téma chudnutia, ktorej možno mnohý uverili… Vo všeobecnosti sú tabletky na chudnutie, čaje a aj koktaily iba doplnkovým produktom zdravého chudnutia. Čo to znamená v praxi? Že 80 – 90 % zdravého chudnutia spočíva v pravidelnej a vyváženej strave, pitnom režime a pohybovej aktivite a iba okolo 10 % majú účinnosť nejaké kvalitné výživové doplnky. V prvom rade však zmeňte stravu, pitie, pohyb a až potom si zakúpte nejaké overené a kvalitné doplnky. Ale schudnúť sa dá aj bez nich.

Ovocie konzumujte opatrne

ovocný šalát

Ovociu sa netreba vyhýbať vôbec. Ak ho jete s rozumom a s dobrým načasovaním, tak by malo byť každodennou povinnosťou jesť ovocie, či už chudnete alebo nie. Počas chudnutia je ideálne konzumovať ovocie v kombinácii s bielkovinami, to znamená napríklad: na raňajky môžete jesť tvaroh s jahodami, mliečny koktail s menším banánom, smoothies s mliečnym produktom, vajíčkovú omeletu s jahodami (chutí to skvele), ovocný šalát s mliečnym produktom a podobne. Na desiatu biely jogurt s 50 g čerstvého ovocia. Denná dávka ovocia počas chudnutia by mala byť medzi 100 – 150 gramov. Vyhýbajte sa sušenému ovociu.

Vážte sa každý deň

zena s vahou v ruke chudnutie

Každý kto toto vyskúšal, tak pri chudnutí určite dlho nezotrval. Vážiť sa každý deň alebo aj viac krát do týždňa je obrovská chyba, pretože ukazovateľ na váhe nie je úplná realita. Ak máte váhu, ktorá meria vodu v tele, tuk a podobne je to iné, tak sa ukáže viac pravdy, ako iba na klasickej váhe, no aj tak opatrne. Najlepšie urobíte ak sa budete vážiť 1 krát za týždeň, až dva týždne a radšej sa merajte. Miery hrudník, pás, zadok, obvod stehna Vám mnoho krát povedia viac, ako jedno číslo na váhe.

Myslíte si, že sa oplatí rýchlo schudnúť? Aké sú výhody, nevýhody a aká je zdravá miera chudnutia. Kliknite sem a dozviete sa viac. 

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme