Reklama
Reklama

Zdravá výživa – zdravie a chudnutie

Zdravá výživa je základ zdravia a chudnutia. Aj keď to znie ako fráza, je to realita. Zdravá výživa Vám pomôže nielen schudnúť, ale zdravá výživa Vám uľahčí chudnutie a zlepší zdravie.

Zdravá výživa a jej pozitívny vplyv na zdravie a aj na chudnutie je dokázaný. A určite si to ak uvedomujete. Ale v zhone povinností zabúdate zdravú výživu jesť a tým zabúdate hlavne na svoje zdravie. V prvom rade je rodina, kariéra, materiálne veci a zdravie a hlavne vy ste vo svojom zmýšľaní až niekde na konci.

Na sviatky si ako prvé želáme zdravie – ale je to len fráza, pretože o zdravú výživu sa často začneme zaujímať, až keď už máme vážny zdravotný problém. Ale to už môže byť neskoro.

Máte domáce zviera? Alebo pestujete kvety? Pokiaľ je to Váš koníček, tak napríklad psovi kupujete rôzne výživné granule (zdravá výživa), aby mal dobrú kondíciu, peknú srsť a aby sa dožil veľa rokov. Kvety zalievate špeciálnymi hnojivami (zdravá výživa), aby pekne rástli a kvitli. A sebe kúpite na večeru rožok s paštekou alebo salámou (žiadna zdravá výživa) a potom po rokoch jojkáte, že Vás všetko bolí, že máte nadváhu, sťažujete sa, že nevládzete, prilepia sa na Vás rôzne choroby a vy sa čudujete prečo?

Ale odpoveď je jednoduchá – zdravá výživa a zdravie

Pokiaľ svojmu telu dávate potravinový „odpad“, tak Vaše telo aj tak potom vyzerá a aj tak sa cíti. Vaše telo denne potrebuje desiatky živín, vlákninu, bielkoviny, vodu….  – zdravú výživu. Pokiaľ zdravú výživu dlhodobo zaradíte do svojho jedálnička, Vaše telo Vám to sto násobne vráti. Budete sa vďaka zdravej výžive lepšie cítiť, omnoho lepšie vyzerať, jednoducho sa Vám môže výrazne zmeniť život k lepšiemu.

Zdravá výživa a chudnutie

Zdravá výživa je základom úspešného schudnutia. Ak máte nadváhu, znamená to, že Vaše telo má veľa tuku, ktorý nie je len podkožný, ale drží sa aj v cievach na srdci, pečeni – a tým sťažuje ich činnosť, čo môže vyústiť do vážnejších ochorení. Nehovoriac o záťaži pre kĺby,…. Cieľom chudnutia, by nemal byť len čistý úbytok na váhe (môžete schudnúť zo svalov – váha bude nižšia ale problémy ostanú), ale hlavným cieľom chudnutia má byť  schudnúť tuk, nabrať kondíciu, zlepšiť zdravie  a zregenerovať telo. A k tomu Vám pomôže zdravá výživa. Pokiaľ budete chudnúť správne – zdravá výživa, pohyb, pitný režim, pravidelnosť stravy,…. tak výsledky nenechajú na seba dlho čakať.

Tím schudnutie.peknetelo.eu

Prečítajte si:

program na chudnutie

energetická hodnota potravín

Vypočítajte si Bmi index

Share Button

One Response to Zdravá výživa – zdravie a chudnutie

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme