Reklama
Reklama

4 zásady úspešného chudnutia

Chcete schudnúť? Dodržte základné zásady úspešného chudnutia a podarí sa Vám to. Tieto pravidlá robia rozdiel medzi úspechom a neúspechom pri chudnutí. Viem, že by ste boli radšej ak by ste schudli bez námahy, ale realita je taká, že určité zmeny musíte urobiť. Riaďte sa pravidlom: „Ak chcem veci, ktoré nemám, musím robiť veci, ktoré nerobím!!!

1. Základom úspechu pri chudnutí je rozhodnutie. Ideálne je i popremýšľať nad dôvodmi, ktoré rozhodli že práve teraz chcem schudnúť. Možno si teraz položíte otázku na čo mi to bude, jednoducho chcem schudnúť a tiež to potrebujem, a to je všetko, načo rozmýšľať nad nejakými dôvodmi.  Dôvody prečo chcete schudnúť môžu byť práve tým čo vás bude ovplyvňovať keď príde ťažšie obdobie a vy sa budete možno rozhodovať či pokračovať v chudnutí, alebo to radšej vzdať. Povedzme si to úprimné, nie je to vždy také jednoduché pokračovať ďalej. Bohužiaľ často krát je pre nás jednoduchšie povedať si končím ako prekonať nejakú prekážku.

2. Úspešne schudnete ak budete dodržiavať nasledovnú rovnicu: Váš energetický príjem musí byť nižší ako je výdaj energie. Na strane príjmu však nikdy nechoďte do extrémov. Nie je pravda, že čím menej stravy prijmete, tým lepšie schudnete. Tým že váš príjem stravy bude veľmi nízky tak síce schudnete, čo je logické, ale na druhej strane spomalíte svoj metabolizmu, čiže skôr či neskôr sa prejaví známi jojo-efekt. Doporučujeme znížiť príjem kalórií cca o 500 denne. Okrem toho, že v konečnom dôsledku neschudnete, často krát sa stáva, že s každým takýmto chudnutím priberiete ešte niečo na viac, a rovnako týmto spôsobom i ohrozujete svoje zdravie.

3. Chudnutie si vyžaduje zmenu v stravovacích návykoch. Chudnutie nemá nič spoločné s hladovaním. Stačí sa trošku zorientovať v potravinách, ktoré denne konzumujete. Naučte sa čítať energetické tabuľky, ktoré sú uvedené na potravinách. Budete sa čudovať aké rozdielne kalorické hodnoty môžu mať potraviny, ktoré na prvý pohľad vyzerajú rovnako.  Chce to len pár minút navyše pri nakupovaní, a určite sa vám podarí urobiť niekoľko pozitívnych zmien.  Nemusíte hneď meniť všetko naraz, na začiatok urobte pár zmien, a potom pokračujte s ďalšími. Dajte prednosť menším porciám jedla, v pravidelných intervaloch a kilá určite pôjdu dole. Aj chudnutie potrebuje čas. Nemôžete čakať, že kilá, ktoré ste zbierali niekoľko mesiacov, či dokonca rokov budú dole za týždeň.

4. Predpokladom úspešného chudnutie je kvalitný pitný režim. Zabudnite na všetky sladené nápoje, sú to zbytočné kalórie. Zamerajte sa predovšetkým na čistú vodu. Pri chudnutí je ideálne vypiť denne cca 3 litre vody. Zdá sa vám to nepredstaviteľné? Verte mi, je to len otázka zvyku.  Pokiaľ na to pôjdete postupne, určite sa Vám to podarí.  Ešte jedna rada na záver, dopoludnia pite viac ako popoludní, vaše telo sa vám za to určite odvďačí ďalšími zhodenými kilami.

Najlepšie je s chudnutím začať hneď. Väčšinou odsúvanie na neskôr znamená, že nezačnete vôbec. Schudnite a tešte sa z peknej postavy.

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Share Button

One Response to 4 zásady úspešného chudnutia

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme