Reklama
Reklama

4 základné rady ako sa pustiť do chudnutia, čo robiť a čo nerobiť?

Najčastejšie dôvody, prečo chce človek schudnúť je buď zdravie, alebo estetika. Malo by to byť ruka v ruke… Tu sa dozviete pár rád a tipov, ako čo robiť a nerobiť, aby bolo chudnutie čo najjednoduchšie a hlavne efektívne…

Od dnešného dňa sa začnite mať rád

Začnite sa o seba starať (po každej stránke).

spokojna zena

Prestaňte nad sebou zalamovať rukami a všetko dôležité odkladať na neskôr. Napríklad to, že dnes si ešte dám keksík a od zajtra už nie. Treba začať hneď teraz! Toto rozhodnutie – začať, si často krát každý odkladá do poslednej chvíle. Už bolo dosť výhovorkám, začnite hneď teraz!

Od dnešného dňa si začnite písať (do zošita) jedálniček

Čo ste kedy zjedli (netreba to na gramy a kalórie).

Stačí napríklad takto: raňajky boli dva krajce čierneho chleba so šunkou a zeleninou, obed bol kurací vývar a hubové rizoto atd. Takto si veďte jedálniček každý deň, aby ste mali svoje stravovanie pod kontrolou. Píšte aj prehrešky. Oklamať neoklamete mňa, ale iba samého seba.

Váženie a meranie robte iba jeden krát do týždňa

Vždy v tých istých dňoch. Vážte sa vždy iba na jednej váhe.

Aby ste videli reálne úbytky na hmotnosti, je veľmi dôležité, aby ste to robili pravidelne 1x do týždňa. Keď budete stúpať na váhu každý deň s očakávaním koľko ste schudli, tak sa viac demotivujete, ako práve naštartujete. Každý deň je váha iná. Raz viac, inokedy zas menej, závisí to aj od prijatého podielu soli, cukru a podobne. Ak ste v jeden deň zjedli viac soli, nevedomky (soľ je skoro všade, tak isto ako cukor), tak Vaše telo prirodzene zadržiava viac tekutín. Nejde o pribratie tuku, ale iba o zadržanie vody v tele. Druhá vec je u žien menštruácia. Počas obdobia: tri dni pred Vašimi dňami, počas Vašich dní a po troch dňoch od skončenia menštruácie, sa tiež nevážte ani nemerajte, lebo to bude katastrofa (zavodnenie). Telo počas tohto obdobia zadržiava vodu a na váhe Vám môžu vyskočiť aj 2-3 kilogramy navyše. Keď sa chcete uchrániť Vážte sa iba jeden krát do týždňa a v dni mimo Vaše dni.

chudnutie váha

Sladkosti, čipsy

A tiež ostatné nezdravé potraviny nevyhadzujte, je to škoda peňazí.

zena je cokoladu

Na miesto toho ich dajte susedom alebo kolegom. Zbavte svoj byt všetkých pokušení, ktoré tam môžu na Vás číhať. Deťom a manželovi tiež neublíži, ak prestanú jesť tieto slané či sladké maškrty, ktoré iba zaťažujú a prekysľujú organizmus (novodobé civilizačné ochorenie).

Za predpokladu, že ste si vybrali zdravú metódu chudnutia, Vám tieto rady môžu pomôcť v schudnutí.

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme