Reklama
Reklama

Vedeli ste tieto 3 „veci“? Môžu Vám byť užitočné a to nie len pri chudnutí!

tuk na bruchu

Médiá ponúkajú množstvo informácií čo ako robiť, čo nerobiť a podobne, ale tieto „vychytávky“ Vám iba pomôžu pochopiť, ako to funguje… Keď rozumiete chodu vecí, tak sa Vám lepšie chudne či posilňuje. Prečítajte si tieto tipy, ktoré Vám môžu pomôcť lepšie chápať svoje telo a vyberať si správne.

Svaly a tuk

zena cvici s velkymi prsiami

Vedeli ste, že čím viac svalov na tele máte, tým ľahšie sa spaľuje tuková hmota? Áno, je to tak, čím viac svalov máte, tým viac kalórii spaľujete a tým rýchlejšie aj podkožný tuk. Svaly potrebujú viac energie (kalórií) pre svoje fungovanie a udržovanie sa, ako tuková hmota. Keď sa chcete pustiť do chudnutia, tak si vyberte vhodnú metódu, ktorou budete chudnúť tukovú hmotu na miesto svalovej. V praxi to znamená vyhýbať sa metódam kde bude slovo diéta, hladovka a podobne. Voľte metódu kde sa jedia rôzne potraviny a hlavne kde jete aspoň 5 krát denne.

Muži verzus ženy

chudnutie mlady muz a zena v sportovom obleceni zdvihaju cinky

Vedeli ste, že muži chudnú prirodzene ľahšie, ako ženy? Áno, je to tak, pretože muži majú prirodzene viac svalovej hmoty a preto chudnú ľahšie ako ženy. V odseku svaly a tuk bolo spomenuté, že svalstvo potrebuje viac energie a preto viac svalov znamená viac schudnutých kilogramov. Okrem toho platí aj, že čím ťažší je človek, tak tým viac kalórií prirodzene spaľuje pre svoje bežné fungovanie. Takže 100 kilogramový muž potrebuje viac kalórií na prežitie, ako 50 kilogramová žena, to je matematika. Či muž či žena, každý vie správnou metódou schudnúť toľko koľko potrebuje, aby sa cítil dobre a bol zdravý…

1/5 kalórii je spotrebovaná mozgom pri rozmýšľaní

zena v strese

Vedeli ste, že mozog potrebuje až 1/5 z prijatých kalórií na svoje fungovanie? Áno, je to tak, až 1/5 sa spotrebuje na premýšľanie. Poznáte ten pocit, keď ste mali v práci toho veľa, prípadne ste sa museli učiť, namáhali ste svoj mozog a boli ste stále hladný? To je presne ono, keď ste hladný, klesne Vám cukor v krvi začnete byť nervózny, neviete sa sústrediť a môže to zájsť až do migrény. To však neznamená, že budete jesť o 1/5 viac, veď to spotrebuje mozog. Jedzte pravidelne a plnohodnotné potraviny a budete zdravo chudnúť a budete sa aj dobre sústrediť.

Snáď Vám tieto informácie padli vhod, aby ste lepšie pochopili, ako to v tom tele funguje.

Kliknite sem a dozviete sa, prečo je dôležité byť počas chudnutia v pohode. Ako sa zbaviť stresu, sú tu 4 tipy…

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme