Reklama
Reklama

Toto sa zmení, ak sa rozhodnete schudnúť natrvalo.

chudnutie do leta stihla zena sedi pri bazene

Prečo sa v poslednej dobe viac hovorí o trvalom schudnutí? Prečo už diéty nie sú „topka“ vo svete chudnutia? Spoznajte zdravú a trvalú cestu schudnutia, spoznajte tie rozdiely medzi rýchlymi diétami a dlhodobými metódami úspešného chudnutia, čo všetko dosiahnete chudnutím s diétou a čo všetko práve chudnutím na trvalo…

Už väčšina z Vás zistila, že krátkodobým chudnutím, najčastejšie vďaka diéte alebo hladovke nič nedosiahne, tak prečo sa stále trápiť niečím čo neprinesie žiadny pozitívny efekt a dá Vám iba samé negatíva??? Pri diéte stačí pár týždňov dodržiavania a kilogramy krásne zídu, motivácia je nakopnutá behom prvého týždňa, ale čo potom keď diétu prestanete dodržiavať? To už asi tiež každý dobre pozná. Príde joj-efekt a dá sa povedať, že po dodržiavaní diéty priberiete aj z vody, pretože telo je vysilené, podvýživené a snaží sa všetko v sebe zadržať, pre prípad ďalšieho nezmyselného hladovania.

Jojo-efektom sa telo vlastne chráni, predtým aby „neumrelo“ od hladu. Ako sa ale samy vysporiadate s týmto problémom? No „klasicky“, budete jesť veľmi málo, aby ste aj z toho mála nepribrali, budete bez energie, váha bude pri najlepšom stáť a potom sa možno aj vrhnete na cvičenie, lenže bez tuku, sacharidov a bielkovín nedôjde ku žiadnemu efektu… Konečne sa odhodlajte na možno dlhšiu cestu, ale práve vďaka tejto dlhšej a menej obmedzujúcej ceste dosiahnete natrvalo svoju chcenú hmotnosť, zlepšené, urýchlené trávenie, pevnejšie zdravie a nie len že budete vyzerať skvelo ale budete sa aj tak cítiť. Nastal čas na skutočnú zmenu s ktorou príde rad iba pozitívnych „účinkov“.

Schudnutie natrvalo má krátkodobé nevýhody, ale dlhodobé pozitíva, ktoré ďaleko predbehnú počiatočné mínusy…

Krátkodobé mínusy správneho chudnutia

Zostaviť správny plán na chudnutie – dlhšia príprava

jedálniček na chudnutie - plán

Zostaviť si sám správny jedálniček býva dosť obtiažne, ak si na to sami netrúfnete, tak vyhľadajte odbornú pomoc. Pri výbere správnej metódy chudnutia musíte prihliadať na svoje momentálne zdravie, genetiku (predispozície), prácu, pomer svalovej hmoty, typ postavy, pretože určite nie je vhodné vrhnúť sa na prvý jedálniček, ktorý nájdete. Pri správnom chudnutí musíte brať do úvahy naozaj všetko, aby bola metóda chudnutia pre Vás tá správna… Ale nie je to až taká veda, keď poznáte a počúvate svoje telo. V prvom rade sa zamerajte na správny pomer živín (tuky, sacharidy, bielkoviny). V žiadnom prípade nevylučujte jednu alebo viacero z týchto potrebných živín, pretože to by ste mali opäť iba diétu až hladovku a potom by nastal opäť jojo-efekt. V zdravom a trvalom chudnutí potrebujete aj tuky, cukry a bielkoviny. Ak ste závislí na sladkom a konzumujete sladkosti prípadne sladené limonády, tak začnite miernym znížením podielu sacharidov, postupne, aby sa Vaše telo stihlo normalizovať. Ak práveže konzumujete mastné jedlá alebo s vyšším podielom tuku, tak skorigujte túto stránku. Vy sa pozorujte a sami viete na to prísť, čo a koľko Vám pasuje. Samozrejme počas chudnutia je dobré mať vyšší príjem bielkovín, aby bolo trávenie a metabolizmus čo najviac naštartovaný. Čerstvá zelenina a ovocie sú taktiež samozrejmosťou.

zdrava zelenina a ovocie

Kilá budú na začiatku ubúdať pomalšie, ako pri nárazových nezdravých diétach

Pri diétach ste zvyknutý, že za prvý týždeň diétovania či hladovania vie zísť aj 5 kilogramov, ale pozor. Pri tejto metóde počítajte so schudnutím 2 – 5 kilogramov za mesiac, pretože pri dlhodobých zmenách stravovania a životného štýlu nebudete robiť radikálne zmeny, ale budete sa učiť jesť a piť, postupne, aby ste sa s týmto novým štýlom zžili a mali ho zvládnutý. Kto chce chudnúť 5 kg za týždeň, nech si vyberie nejakú zo „zaručených diét“. V trvalom chudnutí nejde o rýchlosť a počet kilogramov, ale ide tu o zdravé a čo najmenej obmedzujúce chudnutie s dlhodobým pozitívnym efektom.

Dlhšia doba chudnutia…

Ďalšou nevýhodou pri dlhodobom správnom chudnutí je dlhšia doba tohto chudnutia.

chudnutie mlady muz a zena v sportovom obleceni zdvihaju cinky

Pri trvalom chudnutí sa robia dlhodobé a nie radikálne zmeny vo Vašom stravovaní, pitnom režime a pohybovej aktivite a preto nemôžete čakať, že výsledný efekt príde za mesiac alebo dva. Ak sa rozhodnete pre chudnutie natrvalo, teda osvojíte si základy zdravého životného štýlu, tak chudnutie môže trvať dlhšie, kým schudnete na požadovanú hmotnosť ale určite tým len získate a to nie iba peknú figúru ale aj pevnejšie zdravie a metabolizmus, ktorý ste mali možno v dvadsiatich rokoch života… Na výsledky tohto chudnutia sa určite oplatí počkať.

Plusy dlhodobého správneho chudnutia

Okrem schudnutých kíl sa budete cítiť omnoho lepšie

spokojna zena

Pri diéte bol problém s nedostatkom energie, keďže príjem sacharidov a aj tukov bol na minime. Ale práve pri trvalom schudnutí a osvojení si základov zdravého životného štýlu budete mať energie stále dosť, pretože budete jesť pestrú a pravidelnú stravu, ktorá bude poháňať mozog, metabolizmus a aj pálenie tuku na 100%. Tým, že nebudete hladovať bude Vaše telo spokojné a vždy dobre naladené.

Keď to zvládnete, postupne Vám sebavedomie bude rásť

Či už kvôli krajšej postave, alebo aj kvôli tomu, že ste niečo dokázali, budete sa cítiť dobre.

Budete si oveľa viacej veriť, pretože schudnúť trvalo bez hladovania je dlhší ale úspešnejší proces. Vidieť ako sa Vaša postava mení, že sa stále viac a viac približujete ku svojej chcenej váhe, je to najlepšie. Plus Vaše zdravie bude taktiež lepšie, lebo pravidelné stravovanie má vplyv na celý organizmus.

Osvojíte si zásady zdravého životného štýlu

Zásady zdravého životného štýlu nie sú iba jedným jedálničkom, ktorý musíte dodržiavať, je to pestrá škála rôznych pravidiel, jedál, receptov, v ktorých sa môžete zlepšovať aj celý život.

grilovane jedla - maso, zemiaky zelenina

Zdravý životný štýl je skutočnou cestou na celý život a nie iba jednorázovou záležitosťou. Vy sami si vyberiete čo sa Vám páči, čo Vám chutí, čo Vám vyhovuje najviac a keď budete počúvať svoje telo, tak pôjdete určite tou správnou cestou. Buďte otvorený novým myšlienkam…

Zrýchlenie metabolizmu

Ďalšou veľkou výhodou dlhodobého správneho chudnutia je, že budete mať urýchlený metabolizmus.

Urýchlené trávenie a metabolizmus sú základom nie len chudnutia ale potom aj udržania Vašej hmotnosti. Pravidelným stravovaním s dostatkom potrebných látok a živín Vám bude tráviť bez najmenších problémov, stolica bude taktiež upravená a navyše sa Vám upraví aj odvodnenie. Pri dlhodobom chudnutí a osvojení si základov zdravého životného štýlu budete mať skutočne trávenie na 100 % naštartované a potom Vás v žiadnom prípade neprekvapí nejaká oslava, svadba, grilovanie alebo iná situácia pri ktorej je viacej jedla. Vám to bude pekne rýchlo tráviť, nebude Vám ťažko a môžete si na plno užiť aj takéto pekné chvíle s rodinou a známymi.

stastna zena bezi po plazi

Nechajte sa inšpirovať napríklad týmto „jedálničkom“, ktorý Vám ponúka pestré stravovanie… Nezabudnite si ho však prispôsobiť svojím podmienkam. Ktorú možnosť chudnutia si vyberiete Vy?

Tak čo, presvedčili sme Vás o správnosti dlhodobého správneho chudnutia alebo si zvolíte diétu?

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme