Reklama
Reklama

Rady ktoré oceníte nielen pre chudnutí – 2.časť

zena s cinkami

Pár rád na chudnutie, ktoré sú veľmi dôležité a bez nich natrvalo len ťažko schudnete. Pokiaľ robíte tieto chyby, skúste ich odstrániť a určite schudnete ľahšie.

Rady na chudnutie, ktoré oceníte

    • Pred diétami a hladovaním uprednostnite stravovanie podľa základných zásad zdravého stravovania. To vám zabezpečí nielen úspešné schudnutie, ale i dlhodobé schudnutie bez jojo efektu. Určite vás poteší, že i zdravá strava môže byť chutná, a navyše vám nespomalí váš metabolizmus. Záleží len na vás, ako si ceníte svoje zdravie, a či chcete schudnúť natrvalo, alebo iba opäť na sebe niečo skúšať.

  • Vždy pite dostatok čistej vody. Váš organizmu nepotrebuje džús, ani zafarbené sladké vody, potrebuje čistú vodu. Je nemožné cítiť sa dobre, prípadne úspešne schudnúť pokiaľ nepijete dostatok čistej vody. Nechutí Vám? Je to len otázka zvyku. Pokiaľ ale chcete schudnúť a cítiť sa dobre potrebujete si len zvyknúť.

Ideálne je vypiť hneď ráno na lačno veľký pohár čistej vody. Dopoludnia pite viac ako popoludní. Dve tretiny celkového pitného režimu je potrebné prijať dopoludnia, pretože do 12.00 hod je naše telo vo fáze čistenia. Mimochodom do pitného režimu nepatrí mlieko, ani polievky.

  • Znížte príjem tukov. Naštartuje to Vaše chudnutie. Predovšetkým tzv. trans-tukov, ktoré sú pre naše telo škodlivé. Nachádzajú sa predovšetkým v rýchlom občerstvení a v sladkostiach. Tieto potraviny doma zbytočne neskladujte, pretože podstatne ťažšie je odolať pokiaľ vám stačí iba otvoriť skrinku. Rovnako znížte príjem mäsa a mäsových výrobkov. Ľudský organizmus nie je prispôsobený na niekoľkonásobnú dennú konzumáciu mäsa, zbytočne zaťažujete trávenie, a často s mäsom prijímate nadbytok živočíšnych tukov. Okrem nadváhy, môžete mať následne problém i so zvýšeným cholesterolom, prípadne so zvýšeným krvným tlakom.
  • Znížte príjem cukrov. Pozor aj na skryté cukry, napr. v 2dcl. sladeného nápoje vypijete  do cca 6 lyžičiek cukru. Takisto niektoré cereálne výrobky ako musli, ochutené ovsené vločky, …… sú často plné cukru. Pokiaľ prijmete viac cukru ako dokáže vaše telo spracovať uloží sa vo vašom tele vo forme tukov. A preto je lepšie chudnutie bez nadbytočných cukrov

Začnite postupne. Pokiaľ chcete schudnúť aj viac kíl, je dôležité ísť na to postupne. Ako sa hovorí: „pomaly ďalej zájdeš“ ! Veľa zmien naraz (aj keď pozitívnych, môže časom vo Vás vyvolať odpor. A pri chudnutí to platí dvojnásobne.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme