Reklama
Reklama

Prečo sa mi nedarí chudnúť z brucha???

chudnutie z brucha

Na otázku prečo sa nedarí chudnúť z brucha je hneď viacero odpovedí… Chudnutie by nikdy nemalo byť iba o jednej partii tela, pretože chudnúť iba z jednej „časti tela“ nie je možné. Zdravé chudnutie je komplexný proces, pri ktorom chudnete postupne a z každej časti tela. Keďže sme každý individuálny, tak aj chudnutie je veľmi individuálnou záležitosťou… Pri chudnutí by bol asi každý rád, aby schudol čo najviac práve z oblasti brucha, ale k tomu je treba dodržať týchto pár bodov…

1. Držíte diétu alebo hladovku

Ak ste sa vrhli na diétu alebo hladovku a čakáte, že schudnete práve z oblasti brucha, tak je to práve opačný princíp… Vďaka diéte alebo hladovke sa Vám nikdy nepodarí dlhodobo schudnúť a ešte k tomu z oblasti brucha na ktorej sa drží tuk najviac… Nie je to až tak o tej estetike, pretože tuková hmota na bruchu môže byť aj v brušnej dutine na okolí orgánov, čo je ešte nebezpečnejšie… Estetika nás trápi najviac, ale ak Vám záleží aj na Vašom zdraví, ktoré musí byť prvoradé, tak si vyberte vhodnú metódu chudnutia, aby sa Vám tuk rozpaľoval priebežne a dlhodobo. Voľte metódu kde budete mať vyvážený pomer bielkovín, sacharidov ale aj tukov. Bez tukov (dobrých tukov) sa zdravo schudnúť nedá.

2. Prijímate veľa cukrov

Sacharidy v rôznych formách sú skoro všade, v každej potravine. Pri chudnutí je dôležité obmedziť jednoduché cukry (biely, trstinový, med, javorový sirup…) na minimum a uprednostňovať zložené sacharidy (ovocie, zelenina, ovsené vločky, celozrnné pečivo, orechy, semienka…) pretože tie Vám vyživia organizmus a urýchlia trávenie. Keď prijímate veľké množstvo rafinovaných cukrov, tak práve tieto cukry sa „usádzajú“ na bruchu a v okolí orgánov. Sladené vody, sladkosti a dosladzovanie kávy alebo čaju úplne obmedzte.

biely rafinovany cukor

3. Málo pijete

Keď je organizmus dehydrovaný, tak sa potom ešte aj tá trocha vody vo Vás zadrží a hádajte v akých partiách… Pri dehydrovaní sa voda najčastejšie ukladá do oblasti brucho, boky, zadok a lýtka. Celulitída je vlastne zadržaná voda s tukom. Pomarančovej kôry sa viete zbaviť vďaka dobrému pitnému režimu a pravidelnému cvičeniu. Piť, piť, piť platí aj v boji proti „veľkému bruchu“. Voda z vodovodu je tou najrýchlejšou možnosťou, aby ste sa zbavili opuchnutého brucha. Prepočítajte si Váš osobný pitný režim na tomto jednoduchom vzorci, ktorý ukazuje koľko približne by ste mali denne vypiť. 4 deci vody na 10 kilogramov Vašej hmotnosti. Sladené vody, minerálne vody, ochutené a veľké množstvá čaju či kávy obmedzte.

voda pitny rezim

4. Prijímate veľa solí

Denne prijímame až 4 – 5 krát väčšie množstvo soli, ako by sme mali denne prijať, pretože soľ sa nachádza skoro v každej potravine, podobne ako sacharidy. Najideálnejšie je neprisáľať si hotové jedlá. Na soľ si telo a chuťové bunky veľmi rýchlo zvykajú, podobne ako na príjem sacharidov. Preto ak to varenie vyžaduje (príprava ryže, mäsa, cestovín…) tak trochu soli pridajte, ale hotové jedlá už neprisáľajte. Keď prijímate veľké množstvo solí, tak sa potom prirodzene viac zavodňujete a táto voda sa zadržiava hlavne v oblasti brucha. V zadržanej vode v tele sa zadržiavajú aj odpadové látky z tela, ktoré tam nemajú čo robiť. Soliť jedlá je ideálne morskou alebo himalájskou soľou, ktoré majú čistejšiu formu ako klasická rafinovaná soľ.

sol prijem soli

5. Nemáte cielený pohyb

Keď nemáte cielený pohyb (cvičenie), tak sa nemôžete pekne „tvarovať“ a budovať svalovú hmotu. Ak chcete cielene schudnúť z brucha, tak to si cvičenie určite vyžaduje, ale tou najdôležitejšou časťou je samozrejme vhodné stravovanie. Pohyb zvoľte komplexný (zameraný na celé telo) a určite nie len zameraný na brušnú oblasť. Ak už nemáte veľa času na cvičenie, tak zvoľte aspoň rýchlu chôdzu do práce, na poštu, po deti…

cieleny pohyb aktivita

6. Prijímate málo vlákniny

Vláknina je ďalším úspešným krokom pre „menšie brucho“, pretože keď máte dostatok vlákniny, tak prečistenie tráviaceho traktu je efektívnejšie. Vláknina prečisťuje tráviaci trakt, stolica je pravidelná a tým pádom aj brucho je menšie. Vďaka dobre prečistenému tráveniu sa Vám do tela dostane viac živín, ktoré potrebujete pri chudnutí a aj pri udržaní hmotnosti. Pre vyšší príjem vlákniny preferujte potraviny ako sú orechy, semienka, čerstvé ovocie, čerstvá zelenina, ovsené vločky, celozrnné produkty. Denne by sme mali prijať 10 – 20 gramov vlákniny, skúste si tento pomer postrážiť.

Vďaka dodržaniu týchto bodov máte oveľa väčšiu šancu, pre rýchlejšie chudnutie z brucha. Ale nezabúdajte, že základom úspešného chudnutia z brucha je hlavne vhodná metóda chudnutia.

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme