Reklama
Reklama

Prečo potrebujete schudnúť práve vy?

Napriek tomu, že sa takmer denne stretávame s rôznymi informáciami o rizikách súvisiacich s nadváhou, ešte stále je medzi nami množstvo ľudí, ktorí akoby tieto informácie vôbec nevnímali a vedome ich ignorujú. Chudnutie odkladajú na neskôr, ale vždy sa vyskytne niečo, čo je momentálne pre  nich dôležitejšie ako schudnúť.

Pokiaľ patríte medzi týchto ľudí, čiže si svoju nadváhu uvedomujete, ale zatiaľ úspešne víťazí vaše pohodlie (namiesto chudnutia) a neochota niečo zmeniť, skúste popremýšľať či niektorý z nasledujúcich dôvodov nie je tým, ktorý práve u vás bude rozhodujúci, na základe ktorého sa rozhodnete niečo vo svojom živote zmeniť a riešiť problém s nadváhou, respektíve schudnúť.

Dôvody prečo schudnúť:

1. Zdravie – to aby sme boli zdravý, je dôležitejšie ako čokoľvek iné. Skúste sa tešiť zo života s bolesťami kĺbov alebo s diagnostikovanou rakovinou. Je bohužiaľ pravdou, že zdravie si často začneme vážiť až keď oň prídeme. Dnes je aj štatisticky dokázané, že ľudia s nadváhou zomierajú mladší. Už i mierna nadváha nadmerne zaťažuje vaše telo. Každé kilo navyše nadmerne zaťažuje vaše kĺby, vaše srdiečko….. .  S nadváhou súvisí aj množstvo odpadových a toxických látok, ktoré sa vo vašom tele hromadia. Nečudujte sa, že ste stále unavený, jednoducho máte v tele veľa odpadu. Pokiaľ sa rozhodnete schudnúť výrazne znížite aj riziko civilizačných ochorení ako je cukrovka, rakovina, infarkt. A pritom stačí len tak málo, stačí sa len rozhodnúť a chcieť niečo zmeniť. Neodkladajte chudnutie na dobu, kedy Vám už ani zdravé chudnutie nemusí pomôcť.

2. Zvýšené sebavedomie – či chcete alebo nie, výška nášho sebavedomia ovplyvňuje každodenné situácie. Či sú to pracovné stretnutie, stretnutia so známymi, čí každodenné situácie. Nie každý si to uvedomuje, ale skúste si všímať ľudí okolo seba, napr. pri nakupovaní sa personál obchodu nespráva úplne rovnako ku všetkým. Vyššie sebavedomie vám dokáže pomôcť aj pri hľadaní lepšej pracovnej pozícií, či pri povýšení. Pri nadváhe však nie je ľahké mať správne sebavedomie. Ľudia s nadváhou či obezitou sa väčšinou podceňujú, neveria si, nepáčia sa sami sebe. Vďaka čomu v živote nevyužívajú všetky príležitosti a často premrhajú zaujímavé životné príležitosti. Úspešné chudnutie Vám určite zvýši sebavedomie.

3. Výmena šatníka – už vás nebavia dlhé, rozťahané pulóvre? V obchode máte problém zohnať vo svojej veľkosti oblečenie, ktoré sa vám páči? Chcete sa obliekať modernejšie a pritom vyzerať dobre? Aj to môže byť jeden z tých správnych dôvodov prečo schudnúť. Každý z nás sa chce páči sebe či okoliu a nový šatník poteší určite každého. Aj toto môže byť dôvod na začatie chudnutia.

4. Zlepšenie kondície – konečne môžem robiť všetko čo chcem bez toho, aby som fučal a lapal po dychu. Ísť na turistiku bez obáv či to zvládnem, užiť si hru s deťmi, prípadne vnúčatami bez únavy po desiatich minútach.

To je jeden z ďalších dôvodov, ktorý vám môže zvýšiť motiváciu schudnúť.

Aj pri chudnutí platí: „Kde je vôľa, tam je cesta!“ Pokiaľ máte ten správny dôvod na chudnutie, začnite ešte dnes chudnúť a čoskoro sa budete tešiť z peknej postavy.

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Prečítajte si:

Program na chudnutie
Chcete účinne a zdravo schudnúť bez jojo efektu? Vypíšte doleuvedený formulár a po jeho vyplnení Vás bude nezáväzne kontaktovať osobný tréner na reguláciu hmotnosti. Peknú postavu máte nadosah!!!

Ako schudnúť?
Ako rýchlo schudnúť? Chudnúť je jednoduché a zložité zároveň. Stačí mať cieľ, presný a správny plán a tie správne informácie. Tak to je jednoduchšie na tom ako schudnúť. To zložitejšie na chudnutí je samotná realizácia.

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme