Reklama
Reklama

Pohybová aktivita a chudnutie – ako na to???

mladá žena športuje na pláži - beh

Cielená pohybová aktivita je dôležitý článok zdravého schudnutia. Pri chudnutí platí rovnica, ktorú nikto neoklame. Výdaj energie tela, musí byť vyšší, ako jej príjem. To znamená, že čo zjete musíte v ten deň spáliť a ešte aj niečo navyše z podkožného tuku. Takto to funguje a nijak inak.

Možno poznáte tento prípad aj na vlastnej koži, keď sa idete pretrhnúť v posilňovni, čo cvičíte o dušu každý deň, ale žiadny efekt schudnutia a ani budovania svalovej hmoty nenastáva… Je tomu tak preto, lebo kým nemáte dokonalú a kvalitnú stravu, tak sa cvičiť ani neoplatí. Telo potrebuje pravidelný prísun plnohodnotných živín a až potom bude vďaka cielenému pohybu rozpaľovať podkožný tuk. Preto najprv vylaďte pitný režim, stravu a pohyb až po nej.

zdravá fitness strava - ovocie,cereálie, orechy, voda, sendvič, zelenina

Často krát sa stáva, že ľudia, ktorý držia diéty a hladovky a cvičia nechudnú podkožný tuk, ale chudnú práve svalovú hmotu. Je tomu tak preto, že si vďaka strave a ostatným podmienkam vôbec metabolizmus nenaštartujú a ich podkožný tuk sa na tele drží „ako prikovaný“. Tým, že majú stravu chudobnú na životne potrebné živiny, ich telo musí niečo dodať do krvi v podobe energie, ale namiesto tuku je to práve svalová hmota. Následok toho je po skončení chudnutia tiež veľmi rýchly jojo – efekt. Jojo – efekt, ktorý nastáva po chudnutiach je len šok organizmu, ktorý sa bojí, že bude opäť hladovať a tak si robí zásoby tuku ako medveď na zimu. Nemôžete mu to zazlievať, pretože je to Vaša vedomá chyba. Nezúfajte však, s týmto schudnutím si privodíte iba krásnu postavu.

žena v športovom oblečení cvičí

Pár zásad, ešte predtým, ako začnete cielene cvičiť

Vždy treba začať z toho správneho „konca“, poučte sa a skúste dodržiavať tieto rady, aby bolo cvičenie efektívne…

  • V prvom rade si upravte pitný režim
  • V druhom rade si upravte stravovanie (pokiaľ nemáte dokonalú stravu ani nezačínajte cvičiť)
  • Tak, už ideme na pohyb
  • Vyberte si cielenú aktivitu, ktorá Vás bude baviť (ak Vás nič nebaví, tak aspoň rýchlu chôdzu)
  • Prvý týždeň cvičte iba 1 – 2 krát po 15 minút
  • Druhý týždeň cvičte už 3 krát po 25 – 30 minút
  • Ďalší týždeň cvičte 4 – 5 krát po 30 – 45 minút

Ak sa na to budete cítiť, tak cvičenie môžete o mesiac posunúť aj na 1 hodinu.

koncept zdravého životného štýlu - tenisky, činky, voda a jablká

Úloha

Zapisujte si okrem jedálnička a pitného režimu aj pohybovú cielenú aktivitu, postup dodržte podľa vyššie vypísaných pokynov. Zapisovanie pohybovej aktivity Vám zaručí, že motivácia bude stále nakopnutá tak isto, ako aj Vaše telo. Hlavne nezabúdajte, že cvičiť alebo sa hýbať, musíte len podľa svojich síl a možností, nikdy sa nepresiľte! Ak budete cvičiť aj kratšiu dobu nevadí, aj tu platí radšej pomaly (kratšie), ale isto.

Kliknite sem a dozviete sa koľko kalórii majú dané potraviny. Strážte si príjem kalórii, aby chudnutie malo efekt a bolo zdravé…

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme