Reklama
Reklama

Nedajte sa zlákať počas chudnutia! Prehrešky, sladkosti a iné pokušenia…

prekyslenie zastavi chudnutie

Počas chudnutia na Vás môžu „číhať“ rôzne pokušenia, ale keď sa im ubránite, tak chudnutie bude jednoduché a s oveľa rýchlejším konečným efektom… Ako byť počas chudnutia „nad vecou“? Dá sa odolať všetkým zvodom všemožných maškŕt? Áno, dá sa to!

Musíte si však uvedomiť, že každým prehreškom, sladkosťou alebo ľubovoľnou maškrtou si chudnutie predlžujete. Každá kalória navyše je iba zbytočná energia, ktorú telo musí spáliť a až potom môže spaľovať podkožný tuk. Keď si dáte nejakú maškrtu a potom idete cvičiť, tak je veľká pravdepodobnosť, že spálite iba energiu z danej sladkosti ale nič z podkožného tuku. Teda váhu si iba udržíte, ale nič neschudnete.

zena stoji na vahe

Ak máte 5 dní v týždni ukážkových a bez prehrešku, ale keď príde víkend, tak pojete piate cez deviate je to stále iba jeden začarovaný kruh, ktorý keď nezlomíte, tak neschudnete. Začnite sa venovať svojmu jedálničku globálne, nikdy žiadne jedlo nevynechajte a tak nedáte príležitosť vlčím hladom a návalovým prejedaním. Držte sa vždy iba toho čo máte jesť a hlavne kedy to máte jesť. Ďalšia dôležitá vec je, že chudnutie nikdy nesmiete brať ako povinnosť a obmedzenie. Vy sami ste sa rozhodli schudnúť pre seba, pre svoje zdravie, pre svoj dobrý pocit zo seba samého. Ak chudnutie budete brať, ako niečo obmedzujúce, tak to tak aj bude a chudnutie nebude radosť ale boj. V prvom rade záleží od správnej metódy chudnutia. Ak ste si vybrali nejakú „hollywoodsku“ diétu, tak si buďte istý, že to boj bude a dosť krutý. Nechajte sa inšpirovať niektorými z mojich zdravších jedálničkov, kde sa aj najete a zároveň budete chudnúť bez jojo-efektu. Počas chudnutia môže dôjsť ku rôznym situáciám kde musíte mať pevnú vôľu, tak na ne buďte pripravení.

zena je cokoladu

Čo Vás napr. môže pokúšať a ako to zvládnuť?

Chodíte s kolegami na obedy a oni si vždy dajú nejaký koláč či zmrzlinu po dobrom obede? To isté platí aj tu, skúste svojim kolegom vysvetliť v akej ste situácii a ak by mohli aj oni nepokúšať Vašu pevnú vôľu počas tohto obdobia.

Vaša kolegynka nosí do práce čokolády alebo keksíky a Vy neviete kde skôr zobnúť? Hneď ako sa pustíte do zdravého chudnutia, tak svojej kolegynke pekne vysvetlite, že sa zdravšie stravujete a ak by bola taká dobrá a keksíky s čokoládami pred Vami nevystavovala 🙂 Povedzte jej, že nechcete byť v pokušení a že keď schudnete tak si sem-tam od nej niečo rada dáte, ale do tej doby nie. To isté platí aj o Vašej rodine či známych, vysvetlite im, že nechcete byť v pokušení počas obdobia chudnutia ale že po skončení chudnutia budete opäť dobrý jedák 🙂

chudnutie - zdrave verzus nezdrave

Ideme na svadbu, oslavu alebo grilovačku, čo teraz??? Aj počas týchto náročnejších situácii existuje riešenie, pri ktorom Vám nebudú praskať nohavice, ale chce to skutočné sebazaprenie a ovládanie. Musíte si byť stále vedomí toho, že chudnete pre seba a svoj dobrý pocit. Vzpomeňte si na tie časy, keď ste pojedli všetko čo pred Vás postavili, ako Vám bolo ďalšie tri dni zle. Počas takýchto situácii platí voľba menšieho zla. Na miesto prílohy zemiakov, lokše, knedlíka zvoľte radšej ryžu alebo cestovinu. Pečivu v poobedných hodinách sa vyhýbajte úplne, je to zbytočná energia, radšej sa najedzte poriadne mäsa a zeleniny. Vyprážaným jedlám sa taktiež vyhnite, ak je to možné. Koláče, zákusky a torty, keď tak dajte si ale iba jeden kúsok, vyberte si ten najkrajší a s dobrým pocitom ho zjedzte. Jedzte ho pomaly a vychutnávajte, nenapracte to do seba, lebo potom bude telo pýtať ďalší. Jedzte pomaly a vychutnávajte. Po koláčiku alebo inej maškrte choďte tancovať, ak sa tancuje 🙂 Spálite aspoň niečo z tej energie a bude Vám lepšie tráviť. Počas dní, keď pôjdete na oslavu či svadbu, pravdepodobne neschudnete ale aspoň hmotnosť udržíte a po týchto oslavách môžete opäť dodržiavať Váš chudnúci režim.

Vy sami ste sa rozhodli schudnúť – pre svoje zdravie, pre svoj dobrý pocit zo samého seba, VYDRŽTE!

Ak si chcete v chudnutí pomôcť, tak kliknite sem a zmeňte niektorý z týchto 4 bodov. Pri zdravom chudnutí je každá zmena k dobru…

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme