Reklama
Reklama

Mlieko a chudnutie

žena pije mlieko

Mlieko na chudnutie áno, ale……  Mlieko má veľa živín a bielkovín a preto môžeme mlieko pri chudnutí doporučiť. Veď mlieko je základná potravina na ktorej väčšina z nás vyrastala. Takže bude mať niečo do seba, a pokiaľ neexistuje špeciálny dôvod pre vynechanie mlieka s Vášho jedálničku, tak “na zdravie”, resp. “na chudnutie”

Je mlieko zdravé alebo škodlivé?

Na mlieko sa názory rôznia. Jedny tvrdia, že mlieko je dokonalou potravinou, prirodzeného získania všetkých látok, pre rast a správny vývoj tela. Či už tela dieťaťa alebo dospelého jedinca, mlieko je vhodné pre všetky vekové skupiny. Obsahuje vitamíny A, D, E a C. Ďalej je bohatým zdrojom: vápnika, sodíka, horčíka, draslíka, kazeínu, solí a ešte má aj vitamíny B1, B2, B6 a B12. Iní odborníci naopak tvrdia, že mlieko vhodné nie je.

Pravda bude niekde uprostred. Pozor si dajte najmä vtedy, ak Vás mlieko zahlieňuje, prípadne Vám spôsobuje iné problémy – zápaly, alergie,… – v takom prípade s mliekom opatrne, resp. s mierou. Je to u každého človeka individuálne.

Výhody pitia mlieka

mlieko v pohariPokiaľ Vám mlieko nespôsobuje vyššie uvedené problémy, tak mlieko je pre Vás na chudnutie určite vhodné. Potrebujete schudnúť? Tak mlieko je potravina, ktorá obsahuje látky ako sú bielkoviny, tuk a vitamíny. Tuk nám pomáha vstrebávať vitamíny a dôležité látky do tela. Bielkoviny nám podporujú spaľovanie tukov a zlepšujú efekt chudnutia. Pri chudnutí však musíme dávať pozor a konzumovať len nízkotučné, maximálne polotučné produkty. Plnotučné majú viac tuku a tým pádom aj viac kalórii. Mliečne výrobky nám môžu pomôcť vo veľkej miere s chudnutím, no treba mať rozumnú mieru. Nájsť správne varianty, ktoré nám vylepšia zdravie a ešte aj schudneme. Tým, že telu doplníme všetky živiny ktoré potrebuje, tak bude správne pracovať, urýchlime metabolizmus, zlepšíme trávenie a preto telo bude chudnúť, samozrejme za podmienok dobrého nastavenia stravy, pitného režimu a pohybu. Tieto tri kroky nám zabezpečia úspešné a trvalé chudnutie.

Energetické a nutričné hodnoty mlieka nájdete tu „energetická hodnota mlieka“. Ale vo všeobecnosti môžeme povedať, že ak vypijete za deň 2 poháre mlieka (0,5litra), príjmete cca 15 gramov bielkovín a 160 kcal (nízkotučné mlieko), 235 kcal (polotučné mlieko).

Share Button

One Response to Mlieko a chudnutie

  1. Mmm píše:

    Môže sa mlieko pri chudnutí piť aj večer?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme