Reklama
Reklama

Má zelený jačmeň účinky pri chudnutí?

zeleny jacmen na chudnutie

Zelený jačmeň je ospevovaný, ako veľmi dobrá pomôcka pri chudnutí, no ako je to v skutočnosti? Určite poznáte zelený jačmeň, ale viete v čom je najviac nápomocný? Pomáha aj pri chudnutí? Čo obsahuje zelený jačmeň a aké účinky má nie len pri chudnutí, ale aj po zdravotnej stránke?

O zelenom jačmeni

Jačmeň (lat. Hordeum) – čeľaď lipnicovitá

Zelený jačmeň sa na zdravotné a chudnúce účely predáva v práškovej forme. Tento zelený nápoj je vhodný pre zlepšenie zdravotného stavu, pretože obsahuje množstvo živín, ktoré v tomto produkte ostávajú. Jačmeň je obilnina, ktorá sa pestuje pre tieto účely a vo výške okolo 20 centimetrov sa strihá (podobne, ako pažítka). Mladý zelený jačmeň je nabitý najvyšším množstvom účinných látok. Potom sa tento jačmeň skonzumuje alebo sa suší, pre neskoršie použitie v práškovej forme.

zeleny jacmen

Čo za látky obsahuje zelený jačmeň?

Zelený jačmeň obsahuje všetky tieto účinné látky a možno ešte niečo navyše…

Vitamíny A, B, C, E, K, sacharidy, vlákninu, bielkoviny, chlorofyl, betakarotén, kyseliny, minerálne látky (vápnik, draslík, horčík, železo, mangán, chróm, striebro a meď).

Aké pozitíva má zelený jačmeň pri chudnutí?

Dá sa povedať, že počas chudnutia môže byť zelený jačmeň nápomocný, ale nečakajte od neho „zázraky“…

 • Urýchľuje trávenie a metabolizmus čo je pri chudnutí dôležitým bodom pre čo najrýchlejšie strávenie prijatého jedla.
 • Podporuje pravidelnú stolicu a čistí hrubé črevo. Pri chudnutí je prečistený tráviaci trakt potrebný, aby sa všetky živiny dostali do tela a nie vylúčili v stolici ako odpad.
 • Podporuje odbúravanie tukov z tela. Či už ide o vysoký cholesterol alebo následne vysoký tlak, tak zelený jačmeň vďaka látkam podporuje pálenie tukov v tele.
 • Normalizuje hladinu cukru v krvi. Počas chudnutia dochádza často ku zníženiu hladiny cukrov v krvi a potom sú následne chute na sladké zahnané niečím nezdravým (sladkosťou). Zelený jačmeň normalizuje túto hladinu a tak by nemalo dojsť ku chutiam na sladké či vlčím hladom.

zeleny jacmen na chudnutie, dva napoje

Aké pozitíva má zelený jačmeň na zdravie?

Zelený jačmeň má množstvo zdravotných pozitív, ktoré sú to?…

 • Podporuje trávenie a metabolizmus
 • Zlepšuje pravidelnú stolicu
 • Prečisťuje tráviaci trakt
 • Odkysľuje organizmus (upravuje pH)
 • Eliminuje vysoký cholesterol z krvi
 • Podporuje tvorbu červených krviniek
 • Prevencia a liečenie Anémie
 • Podporuje dobrý stav pokožky, vlasov a nechtov
 • Upokojuje nervový systém, eliminuje stres
 • Zlepšuje kvalitný spánok

Kúpiť si zelený jačmeň alebo nie?

Zelený jačmeň nie je vyslovene liek na chudnutie, alebo nejaká záruka schudnutia, iba jeho „pomôcka“… Vďaka zelenému jačmeňu, užívanému počas chudnutia, si viete podporiť chudnutie. Zelený jačmeň je však iba doplnkom chudnutia a zárukou je pravidelné a vyvážené stravovanie, pohybová aktivita (pravidelná) a hlavne dostatočný pitný režim. Ak sa Vám podarí zlúčiť jedlo + pitie + pohyb a zelený jačmeň, tak by chudnutie malo byť efektívnejšie.

Ak sa aj Vy trápite s pribratím počas zimy, tak kliknite sem a dozviete sa nejaké “novinky”, ako sa tomu úspešne vyhnúť.

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme