Reklama
Reklama

Chudnutie počas zimy je nemožné??? Práve naopak!

vypracovaný muž v zimnom oblečení

Ak aj Vy patríte do tej skupiny ľudí, ktorý počas zimy zaručene priberú, tak čítajte… Keď si myslíte, že počas zimy sa nedá schudnúť, tak ste na omyle. Je to ľahšie, ako by ste si mysleli. A prečo je to tak? Ako sa dá úspešne schudnúť počas zimného obdobia??? Je to tu!

Počas zimy naše telo spotrebuje viac energie na zahriatie nášho tela (termoreguláciu). Teda počas zimy potrebuje prirodzene viac kalórii. Ale! Ak telu tieto kalórie doprajete, tak samozrejme, že priberiete. Využite zimu a zimné obdobie vo Váš prospech.

Štíhla mladá žena má na sebe červené plavky pózuje so snowboardom na zasneženej svahu.

Jedzte tak ako počas letných mesiacov a váha sa bude rýchlejšie znižovať. Táto rovnica však platí len v prípade, že Vaše stravovanie je pravidelné, vyvážené a máte aj dostatočný a kvalitný pitný režim a nesmiete zabúdať aj na cielenú aktivitu. Počas chudnutia musí byť výdaj energie vyšší, ako jej príjem.

morčacie mäso nakrájané na kúsky v panvici - stroganov, pradajky a tymián

Počas zimy nijakým spôsobom nenavyšujte kalorický príjem a majte stravovanie počas chudnutia rovnaké ako v letné mesiace. Stále majte 4 – 6 jedál denne s časovým rozstupom do troch hodín. Nezabúdajte na raňajky, ktoré majú obsahovať dosť bielkovín, aby sa Váš metabolizmus úspešne naštartoval. Raňajkám so sacharidovým základom sa vyhýbajte, aby si Váš glykemický index na tento príliv cukru nezvykol. Nezabúdajte však každý deň na desiatu a olovrant, pomáhajú udržovať naštartované trávenie. Obedy majte s taktiež obsahom bielkovín (mäso, ryby, vajíčka, syry…), no treba tam mať aj sacharidy (ryža, cestoviny…). Večere sú tiež kľúčom ku úspechu, nemajte ich také ako obedy. Večera má byť o tretinu až o polovicu menšia, ako obed. Na večeru treba bielkoviny a sacharidov už iba minimálne.

Pitný režim počas zimy môžete mierne znížiť, pretože sa tak už nepotíte, ako v lete. Zbytočne zaťažovať obličky tiež netreba. Pitný režim počas zimy môžete „osviežiť“ 4 krát v týždni, jedným čajom (2,5 deci), ideálne bez sladidla s citrónom alebo so stéviou cukrovou. Ak nie ste chorý, tak nepite veľa čaju, aby ste zbytočne nezaťažovali vylučovacie orgány. Sladeným či sýteným vodám sa vyhýbajte.

pitny rezim

A teraz možno nepríjemná časť pre mnohých… Cielený pohyb, aktivita alebo cvičenie. Nazvite to akým menom chcete, ale bez tohto sa zdravo schudnúť nedá. Ak Vám prekáža zima, tak zvoľte aktivity „pod strechou“ – napríklad plávanie, posilňovňu, joga, pilates, kruhové tréningy, kondičné tréningy, box, cvičenie doma alebo niečo iné.

Venujte svoj čas aj cvičeniu a výsledok bude stáť za to, zaručene! Schudnutie nie je to jediné, telo treba aj priebežne spevňovať!

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme