Reklama
Reklama

Diéty, chudnutie a vplyv na organizmus. Čo o tom viete?

zena s tenkym pasom, strata hmotnosti, anorexia

Diétou si v dnešnej dobe prešiel snáď už každý, ale… Povedzte si úprimne, držíte si svoju váhu do dnes, po skončení nejakej diéty??? Každému sa hneď spoja slová diéta a jojo efekt. Jojo-efekt nie je jedinou nevýhodou, je v tom niečo oveľa viac…

Nevýhody diét

Čo sa týka diét, tak určite si už väčšina prešla práve týmito nevýhodami, ktoré prevyšujú výhody…

tucny muz si vybera medzi zdravym a nezdravym jedlom

  • Jojo-efekt
  • Dlhodobo spomalený metabolizmus
  • Rozvrátenie látkovej výmeny
  • Rozhodenie hormonálnej funkcie
  • Poruchy vyprázdňovania
  • Ubúdanie svalovej na miesto tukovej hmoty
  • Nervozita
  • Poruchy spánku
  • Nedostatok energie

Schudnúť s diétou sa podarí snáď každému a to v pomerne rýchlej dobe, prečo je to tak? Pretože konzumujete stravu s nízkymi kalorickými hodnotami, často krát aj zameranú hlavne na bielkoviny s nulovým prísunom sacharidov a tukov. Tieto látky naše telá taktiež potrebujú a keď im ich zoberiete, nie je to dobre. Takéto chudnutie je potom skutočne rýchle a hneď Vás to aj poteší, ale z dlhodobého hľadiska sa nijaká diéta nedá držať večne. Najväčšou nevýhodou diét a rýchleho schudnutia je aj v tom, že nemáte istotu či chudnete tukovú hmotu alebo hmotu svalovú čo je ešte horšie… Čo sa stane potom, ako prejdete na pôvodné stravovanie???

chudnutie tucna zena

No čo asi, príde parádny jojo-efekt, pretože Vaše nutrične podvýživené a vysilené telo začne na seba brať tukovú hmotu vo forme jojo-efektu ako záchranu pred ďalším hladovaním. Áno, možno ste v tej diéte jedli 5 krát za deň ale museli ste vylúčiť celý rad bežných potravín, na ktoré ste boli zvyknutý, a zapojenie len určitého druhu potravín nie je kľúčom ku zdravému a trvalému chudnutiu. Každou diétou zabezpečíte telu jedine šok, ktorý potom spustí jojo-efekt. Jojo-efekt nie je jedinou „pohromou“ pre Váš organizmus.

tuk na bruchu, tučný lenivý muž je pizzu na gauči

Častými diétami si spomaľujete prirodzený metabolizmus, rozvrátite si svoju vnútornú látkovú a hormonálnu rovnováhu, môžu prísť migrény, poruchy vyprázdňovania (hnačky/zápchy), rozhodený menštruačný cyklus alebo iné problémy, ktoré ste pred tým nemali. Diéty nie sú sranda a preto by ste mali voliť zdravšiu formu chudnutia bez radikálnych odopieraní a hladovania. Počas zdravého chudnutia musí byť strava pestrá, chutná a nutrične výživná

Kliknite sem a dozviete sa, aké 3 prehrešky sa môžu sem-tam počas chudnutia. Keď už prehrešok, tak menšie zlo…

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme