Reklama
Reklama

CICO diéta Vám dovolí jesť čo chcete, akurát si musíte počítať kalórie…

grapefruit a kolac s meracou paskou

Ak ste ešte o tejto diéte nepočuli, tak pozorne čítajte… Je tu ďalšia „prevratná“ diéta ktorá sľubuje, že môžete jesť čo chcete, akurát si musíte strážiť príjem energie… Počítanie kalórii však nie všetko, keďže dôležitejšou častou chudnutia je nutričná hodnota a živiny, ktoré telo reálne potrebuje a to hlavne počas chudnutia. Je však táto diéta zdravou metódou chudnutia, aké má výhody a aké nevýhody?

Čo je CICO diéta?

CICO diéta je novodobá metóda chudnutia, ktorá Vám dovolí jesť čo len chcete, akurát si musíte ustrážiť kalorický príjem. Čo to však v praxi znamená: za deň môžete zjesť napríklad 1 veľkú pizzu a pol litra coly, ale čo svojmu telu dáte??? Pri tejto diéte sa nad tým treba zamyslieť. Áno, budem jesť čo chcem, pokojne aj fast food, alebo sladkosti, ale Vaše telo skôr alebo neskôr pri takomto stravovaní zoslabne. Dáte sa na to?…

rychle obcerstvenie, nezdrave jedla

Pri CICO diéte si treba počítať kalorický príjem, ale nie je presne uvedené, do akého množstva kalórií sa máte za deň „vtesnať“. Dospelá žena počas chudnúcej fázy, strednej postavy, by za deň mala prijať približne 1 500 Kcal čo je 6 300 KJ. Pri tomto energetickom príjme sa dá počítať s chudnutím.

Aké má výhody CICO diéta?

  • Jete čo chcete
  • Nie ste obmedzený pravidlami

potraviny obsahujuce cukor

Aké má nevýhody CICO diéta?

  • Nedostatok bielkovín
  • Nedostatok dobrých tukov
  • Nedostatok vlákniny
  • Nedostatok vitamínov, minerálov a stopových prvkov
  • Nervozita, malátnosť
  • Nedostatok energie
  • „Vlčie“ hlady, chute na sladké

Tak ako je to s CICO diétou?

muz s metrom okolo brucha

CICO diéta je na jednej strane dobrá v tom, že je bez obmedzujúcich pravidiel. Na strane druhej však dochádza ku podvýžive organizmu z nedostatku kvalitných živín. Výsledný efekt možno bude spĺňať Vaše naplánované kilogramy, ale za akú cenu. Schudnuté budú hlavne Vaše svaly a minimum tukovej hmoty a následné ukončenie tejto diéty a prejdenie na pôvodné stravovanie návyky, privolá jedine jojo-efekt. Rýchle chudnutie sa vždy nevyplatí…

Výsledná známa CICO diéty 4

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme