Reklama
Reklama

Chudnutie v tehotenstve

cviky na stehná a zadok a boky

Tehotenstvo a chudnutie nepatria moc k sebe, ale pokiaľ v tehotenstve rapídne priberáte, pozrite si rady na chudnutie v tehotenstve.

Je normálne, že každá žena priberá v tehotenstve rozdielnym spôsob. Výrazne na to vplýva genetika a stravovanie počas tehotenstva. Pokiaľ rapídne priberáte v tehotenstve, zabudnite na výhovorky tipu: počas tehotenstva mám nárok pribrať a podobne. Samozrejme, že je normálne ak počas tehotenstva priberáte na váhe, ale opýtajte sa lekára, či priberáte primerane. Pretože zmysel tehotenstva je priviesť na svet nový a zdravý život a nie uspokojovanie Vašich chúťok.

Preto ak Vám lekár počas tehotenstva povie, že priberáte prirýchlo, zamyslite sa a zamerajte sa na chudnutie v tehotenstve, presnejšie povedané, zamerajte sa na to ako spomaliť rapídne priberanie.

Ďalší dôvod prečo rozmýšľať dopredu je ten, že ak počas tehotenstva priberiete nadmerne, tak chudnutie po tehotenstve, resp. po pôrode bude o to ťažšie. Viac o chudnutí po pôrode v článku „chudnutie po pôrode“.

Zásady chudnutia v tehotenstve, resp. nadmerného nepriberania.

Každý sa nejako stravujeme, takže každý musíme vychádzať zo svojho súčasného jedálnička. Takže zmeny v stravovaní v tehotenstve sú individuálne. Pokiaľ si nie ste na 100% istá, že dané zmeny budú pre Vás a Vaše dieťatko prospešné, určite navštívte svojho lekára a poraďte sa s ním.

  1. Príjem kalórií si strážte na uzde – pri chudnutí v tehotenstve ale nesmiete rapídne znížiť príjem kalórií, aby sa Vaše dieťatko správne vyvíjalo. Ale každopádne sladkosti môžete nahradiť ovocím, ku každému jedlu si doprajte zeleninu, čím znížite svoje chúťky, vyprážané jedlá nahraďte jedlami pripravenými na prírodno, vynechajte sladené nápoje – pite najmä čistú vodu, biele pečivo nahraďte celozrnným – jednoducho sa stravujte zdravšie. Nezabúdajte, že to robíte nielen pre seba, ale hlavne pre svoje krásne bábätko
  2. Chudnutie v tehotenstve a pohyb. Pokiaľ to Váš stav dovoľuje, tak neseďte celé dni doma – zaraďte denne do svojho harmonogramu prechádzky alebo sa prihláste na kurz cvičenia pre tehotné. Pohyb je taktiež veľmi dôležitý pre vývoj Vášho dieťatka a pomôže aj Vám v tehotenstve nadmerne nepribrať.

Určite Vám záleží na zdraví Vášho dieťatka, takže ak sa Vám tieto zmeny nechce urobiť kvôli sebe, urobte to preňho.

Tím schudnutie.peknetelo.eu

Prečítajte si:

chudnutie po pôrode

cviky na brucho“ – až po pôrode

cviky na boky“ – až po pôrode

Share Button

2 Responses to Chudnutie v tehotenstve

  1. Nufer78 píše:

    Ja mám kamošku čo bola tehotná a chcela chudnúť popri tom. Je to dosť riskantné keďže plod potrebuje vela živín. Ak si tehotná a naozaj chceš chudnuť (osobne by som neodporučal) tak sa aspon snaž dodržiavať tieto zásady
    Ale tehotné nech radšej papaju to na čo maju chuť. ved po porode môže chudnuť kolko chcu 😛

  2. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme