Reklama
Reklama

Chudnutie a pohyb

Behanie - beh a chudnutie

Možno si práve kladiete otázku, či na to aby ste úspešne schudli musíte nevyhnutne cvičiť. Odpoveď je: NIE NEMUSÍTE. Dá sa schudnúť i vtedy pokiaľ si vhodne upravíte stravovací režim a pritom nebudete cvičiť. Je pravdou, že obézny ľudia sa neradi hýbu, pretože i ten najobyčajnejší pohyb im robí často ťažkosti a zároveň nemajú žiadnu kondíciu. Taktiež sa často obávajú posmechu od okolia. Preto sa radšej rozhodnú na chudnutie rezignovať. Takže pokojne sa do chudnutia pustite i bez cvičenia. Je faktom, že bez cvičenia sa tukov zbavíte pomalšie, ale vhodným stravovaním i napriek tomu schudnete.

Naopak veľmi často sa ľudia rozhodnú chudnúť bez úpravy stravovania, a to takým spôsobom že začnú aktívne športovať. Pozor, ani vtedy to úplne nefunguje. Kalorické bomby, ktoré sú často súčasťou nesprávneho stravovania jednoducho nedokážete celkom spáliť ani športovaním.

Preto najvhodnejším a najefektívnejším spôsobom je upraviť stravovací režim a zároveň pridať fyzickú aktivitu – pohyb. Nielenže budete mať pri chudnutí lepšie výsledky podporíte i svoje zdravie. Pričom nemusíte hneď kupovať permanentku do fitnescentra, na začiatku môžete telo rozhýbať i doma, behom či skákaním cez švihadlo alebo na plavárni nenáročným pohybom s postupným zvyšovaním výkonu -pohybu. Postupom času automaticky začnete záťaž pri pohybe zvyšovať. Pri cvičení je dôležité i to ako cvičíme, iba vtedy je cvičenie účinne. Nesprávnym cvičením – pohybom si môžete dokonca ublížiť. Dôležitá je i technika dýchania.

Účinné chudnutie – intenzita pohybu

Pohybom vo vhodnej tepovej frekvencii dosiahnete pri chudnutí najlepšie výsledky. Preto sa zbytočne nepresiľujte. Pokiaľ v rámci pohybu nedokážete povedať súvislú vetu, dokonca ani niekoľko slov bez toho, aby ste lapali po dychu, hneď znížte frekvenciu cvičenia. Takého cvičenie vôbec nie je vhodné, navyše môžete ohroziť svoje zdravie. Ideálne tepová frekvencia je vtedy, pokiaľ počas cvičenia dokážete, i keď s miernou námahou, povedať súvislú vetu bez zadýchania sa. Taktiež je dôležité pri cvičení nepodceňovať vhodný odev a pitný režim, zabránite tak možnej dehydratácií a prípadným zdravotným problémom. Pokiaľ máte akékoľvek zdravotné problémy, pred začiatkom cvičenia sa poraďte s lekárom.

Ak chcete úspešne schudnúť a nie ste lenivý pridať pohyb, tak si stačí zvoliť ten správny typ pohybu na chudnutie. Plus upraviť stravu a úspešné schudnutie nenechá na seba dlho čakať.

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Share Button

One Response to Chudnutie a pohyb

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme