Reklama
Reklama

Chudnutie bez cvičenia

tučný muž je fastfood

Chudnutie bez cvičenia je reálne ale ťažšie. Ako schudnúť bez cvičenia?

Správne chudnutie je proces, kedy v tele ubúda tuk, ale nie svalová hmota. Pri cvičení a správnej strave sa svalová hmota skvalitňuje – dá sa povedať že neubúda, čiže chudnete prevažne z tukov. Naopak pokiaľ nemáte odhodlanie pri chudnutí cvičiť, ubúda aj svalová hmota. Preto chudnutie bez cvičenia je náročnejšie na kvalitnú stravu. Ak chcete schudnúť bez cvičenia, dá sa to, ale nesmiete podceniť príjem živín a bielkovín.

Chudnutie bez cvičenia – ako schudnúť bez cvičenia?

Je normálne, že ak máte nadváhu, že nechcete vystavovať svoje telo v posilňovni (alebo ste len lenivý?) a hľadáte spôsob chudnutia bez cvičenia.  Pri chudnutí bez cvičenia musíte sústrediť všetku svoju energiu na úpravu jedálnička. Jedávajte 4-5 krát denne a hlavne zdravo. Vo Vašom jedálničku nesmú chýbať živiny (ovocie, zelenina, ….) ale najmä musíte jesť denne aspoň 1 gram bielkovín na kilogram Vašej hmotnosti. Tým dosiahnete, že svalová hmota bude ubúdať o niečo pomalšie a následne aj Váš metabolizmus sa nebude tak rapídne spomaľovať. Samozrejme, že ak chcete schudnúť bez cvičenia, zabudnite na sladkosti, zemiaky, obmedzte pečivo, vyprážané, mastné jedlá a všetko, čo má zbytočne veľa kalórií.

Chudnutie bez cvičenia – riziká

Schudnúť bez cvičenia nie je až také zložité ak výrazne obmedzíte stravu, ale veľmi zložité je si aj následne váhu udržať. Napríklad ak schudnete bez cvičenia 10 kíl – len obmedzením stravy, je možné, že polovicu (5 kíl) ste schudli zo svalov. To následne spôsobí spomalenie metabolizmu a pri návrate ku bežnej strave, začnete pomaly ale isto opäť priberať. A časom po chudnutí bez cvičenia často priberiete viac ako ste schudli.

Ako schudnúť bez cvičenia (alebo s cvičením?)

Pokiaľ naozaj nemáte chuť svoje tučné telo vystavovať v posilňovni, na plavárni,… tak si nájdite čas aspoň 3 krát v týždni na rýchlu prechádzku, alebo si zacvičte doma. Veď pohyb nepomôže len Vášmu chudnutiu ale aj Vašej kondícii a zdraviu. Nemusíte cvičiť 7 krát v týždni ale 2- 3 krát do týždňa si nájsť 30 minúť nie je až taký problém. Ak áno – to je len výhovorka. Človek si nájde čas na to, na čo chce. A navyše aj minimálnym pohybom zvyšujete predpoklad, že po schudnutí úspešne zabránite jojo efektu.

Chudnutie bez cvičenia je v konečnom dôsledku ťažšie, preto nad tým porozmýšľajte. Veď pohyb je prirodzenou súčasťou nášho života a telo ho potrebuje nielen vtedy ak potrebujete schudnúť.

Tím schudnutie.peknetelo.eu

Prečítajte si:

zdravé chudnutie

program na chudnutie“

jedálniček na chudnutie

Share Button

One Response to Chudnutie bez cvičenia

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme