Reklama
Reklama

3 alternatívy sladkých limonád pri chudnutí sú tu!

Leto je tu, Vy chudnete a pýtate sa, čo piť počas horúcich dní okrem vody? Kupované džúsy, rôzne hnedé bublinkové a presladené nápoje nemôžete, tak čo si dať, ak mi už voda nechutí? Nemusíte sa obávať, pripravila som si pre Vás pár jednoduchých, chutných a zdravších limonád, ako tie, čo si kúpite v obchode plné farbív, cukru, „éčok“ a podobných látok… Piť sa dá chutne a aj s minimom kalórií!

Prečo práve tieto limonády?

Jasné, že voda je základom správneho pitného režimu, ale ak chcete trochu zdravšie „zhrešiť“, tak si pokojne vyskúšajte pripraviť jednu z týchto zdravších limonád a s pokojným svedomím môžete popíjať.

V týchto limonádach máte oveľa nižší pomer cukru, ako v kupovaných sladených nápojoch, sú tu aj vitamíny, vláknina, minerály a ostatné látky. Tieto limonády slúžia, ako doplnkové pitie, ku Vášmu hlavnému pitiu v podobe vody. Tieto limonády je ideálne piť maximálne 3 deci za deň, ale nie každý deň. Pite ich 2 – 4 krát v týždni, ale nezabúdajte na klasický pitný režim v podobe vody.

ovocné nápoje v pohároch pitný režim

Pripravte sa na lahodné pitie!

Vody je ideálne počas leta vypiť 4 – 5 deci na 10 kilogramov Vašej hmotnosti.

Ak pociťujete smäd, tak už ste mierne dehydrovaný. Nečakajte na smäd, pite priebežne a vo večerných hodinách sa už pitiu skúste vyhnúť, pretože väčšina vody vypitej večer či v noci sa už vo Vás zadrží.

1. recept na zázvorovo citrónovú limonádu 

Ak sú veľké horúčavy, tak neváhajte pridať do limonády aj kocky ľadu.

pitny rezim

Potrebujete: 1 citrón, 1 limetka, 3 cm koreňa zázvoru, 8 deci čistej vody, 5 lístkov mäty, 1 PL trstinového cukru (nemusí byť).

Do džbánu dáme vodu, do nej vytlačíme šťavu z citróna a limetky. Koreň zázvoru zbavíme vrchnej šupky (jemne) a nastrúhajte na najmenšom strúhadle, pridajte do limonády. Na koniec pridajte umyté lístky mäty a keď chcete, tak lyžicu trstinového cukru. Vždy je to zdravší pomer, ako kupované sladené nápoje. 

2. recept na jahodovú limonádu

Kombinácia jahôd, vanilky a limetky Vás dostane!

Potrebujete: liter vody, 10 väčších jahôd (alebo 15 menších), 10 lístkov mäty, 1 limetku, 1 ČL trstinový cukor, 1 struk vanilky (alebo 1 ČL vanilkový cukor a nepridajte trstinový).

Vodu s jahodami vložte do džbánu a rozmixujte ponorným mixérom. Pridajte šťavu z limetky, umyté mätové lístky, trstinový cukor a stred z vanilkového struku. Ak nemáte vanilku, tak pridajte 1 ČL vanilkového cukru, ale potom už nepridajte trstinový cukor. Tento drink môžete premiešať a môžete piť. 

3. recept na uhorkovo grepovú limonádu 

Osviežujúca a lahodná limonáda, ktorá spestrí každý deň! Zaručene ju vyskúšajte…

Potrebujete: 1,5 litra vody, 1/3 šalátovej uhorky, 1 grep, 7 lístkov mäty, 2 mandarínky, 1 PL trstinový cukor (nemusí byť).

Uhorku si očistite, umyte a nakrájajte na menšie kúsky, prípadne na krúžky. Uhorku pridajte do vody v džbáne a rozmixujte ponorným mixérom. Grep a mandarínky prekrojte na polovicu a vyšťavte ich (vytlačte) do limonády. Pridajte mätové lístky cukor, premiešajte a máte hotovú osviežujúcu limonádu.

Ďalšie chutné a osviežujúce recepty na limonády nájdete tu: zázvorová limonádamedovková limonáda.

 

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme