Reklama
Reklama

Ako už teraz začať úspešné chudnúť do plaviek

Dlhé zimné večery bývajú často spojené s priberaním, rovnako tak obdobie Vianoc. Skúste sa na toto obdobie zamerať ako na obdobie, ktoré Vám pomôže k tomu, aby ste boli do začiatku letnej sezóny úplne fit. A to bez žiadnych drastických diét, ktoré vám sľubujú zázračne rýchle schudnutie. Pravdepodobne ste sa už sami na sebe presvedčili, že takéto chudnutie nie je pre organizmus prospešné, často býva spojené s podráždenosťou, nervozitou, fyzickou a duševnou slabosťou. Navyše takýmito diétami spomaľujete svoj metabolizmu, čo sa skôr či neskôr prejaví jojo-efektom, a pocitom že zrazu nadmerne priberáte zo všetkého čo vložíte do úst. Rýchlo zhodené kilá takisto neprispievajú vašej postave, ochabnuté svalstvo, ovísajúca koža nevyzerá dobre, a určite sa vám pri pohľade do zrkadla nezvýši vaše sebavedomie.

Množstvo ľudí si cieľ schudnúť do plaviek necháva až na nový rok. Často kráť to býva novoročné predsavzatie.  Cez vianočné obdobie sa potom viac prejedáme, a prejedanie ospravedlňuje tým že od nového roka začínam s chudnutím, tak si teraz ešte doprajem. Následkom toho býva ešte vyššia nadváha, a často i pokazený žalúdok, či problémy s trávením, a to príjemnému prežitiu najkrajších sviatkov určite nepomôže.

Preto sa skúste na toto obdobie zamerať ako na obdobie, pomocou ktorého už naštartujete proces chudnutia. Nemusíte cez Vianoce schudnúť päť kíl, tiež nemusíte cez Vianoce hladovať, stačí keď si súčasnú váhu aspoň udržíte, a naštartujete svoj metabolizmu.

Tu je niekoľko rád ktoré vám pomôžu:

  • Obmedzte jedenie pri televízore, jedzte pomaly, jedlo dobre prežúvajte. Vďaka tomu skôr pocítite pocit plnosti.
  • Nejedávajte neskoro večer. Dve, tri hodiny pred spánkom by ste už nemali nič konzumovať. Pokiaľ ste na to zvyknutý, skúste sa niečím zamestnať, tak nebudete rozmýšľať nad jedlom.  Je to len otázka zvyku, nie hladu.
  • Nedojedajte po druhých
  • Nenakupujte s prázdnym žalúdkom. Nekupujte potraviny, ktoré nepotrebujete. Je samozrejme, že pokiaľ máte doma odložené dve čokolády, určite ich zjete, pokiaľ budete mať náhodou ťažšie obdobie. Pokiaľ ju doma nemáte väčšinou to vydržíte, a o chvíľu zabudnete, že ste mali na ňu chuť.
  • Napriek dodržiavaniu tradície štedrovečernej večere, skúste nahradiť niektoré Ingrediencie menej kalorickými. Napríklad zvoľte majonézu z nižším obsahom tuku, do polievky, či kapustnice nadávajte tučné mäso a pod.. Stačí zopár malých zmien, a budete prekvapený, že i tak bude vaša štedrovečerná večera výborná.  A navyše si vychutnáte štedrovečerný večer bez podráždeného žalúdka, či pokazeného trávenia.
  • Pozor na alkohol. Sú to tzv. prázdne kalórie.  Určite by ste ho mali piť s mierou, inak príliš zvyšujete váš kalorický príjem, čo má za následok pribúdajúce kilogramy.  S kalorického pohľadu je najprijateľnejšie kvalitné biele víno. Jeho kalorickú hodnotu ešte znížite pridaním minerálky.
  • Každé schudnuté kilo sa počas sviatkov ráta. Potešte sa a schudnite!!!

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme