Reklama
Reklama

Ako schudnúť za týždeň?

nenechajte sa zlákať - ako schudnúť za týždeň

Ako často si poviete, že by sa Vám zišlo, zhodiť pár kilečiek? Asi často. Čo tak to dať raz do praxe a schudnúť za týždeň pár kíl. Nebude to úplne med lízať, ale zvládnuť sa to dá.

Týždeň je relatívne krátka doba, takže 10 kíl určite neschudnete. Ale pokiaľ Vás tlačí termín a potrebujete za týždeň schudnúť pár kíl, tak je to reálne. Len jednoducho je potrebné, aby ste celý týždeň chudnutia makali na 100% a nerobili žiadne prehrešky, resp. aby ste išli tvrdo za svojim cieľom!

Začíname – ako schudnúť za týždeň?

Určite Vás zaujíma ako? Vyskúšajte napríklad extra zdravú a nízkokalorickú diétu. Napriek tomu, že väčšina diét nie je vhodná na chudnutie – a to najmä po zdravotnej stránke, resp. po stránke jojo efektu, pokiaľ  Vás čaká nejaká dôležitá udalosť a ešte pár centimetrov potrebujete schudnúť (prípadne nejaké kilo) do šiat alebo obleku, tak vyskúšajte práve túto diétu. Pokiaľ to nepreženiete, neublížite si a dokonca pri dodržaní správnych zásad, si zhodené kilá dokážete aj udržať.

Ako schudnúť za týždeň – nízkokalorická diéta?

Túto diétu sme pre Vás vybrali z dôvodu, že síce nie je dlhodobo udržateľná, ale je účinná. Pokiaľ by ste ju držali dlhodobo, tak aj napriek tomu, že obsahuje prevažne zdravé potraviny, tak by Vám mohla aj ublížiť, pretože obsahuje minimum sacharidov a kvôli zníženému množstvu stravy aj nedostatok živín. Ale na schudnutie pár kíl za týždeň je OK.

Koľko sa mi podarí schudnúť za týždeň

Je to individuálne a závisí to najmä od toho, akú máte celkovú nadváhu a ako veľa jedávate, či máte zdravotné problémy a ako pracuje Váš metabolizmus.

nezdravé jedlo - tučná ženaNapr. pokiaľ máte 20 a viac kíl nadváhy a jedávate aj 7 krát denne vrátane sladkostí, tučných jedál a ďalších nezdravých potravín, tak vedzte, že dokážete schudnúť aj 4 kilá za týždeň. V takomto prípade si túto diétu prekonzultujte s lekárom, pretože pri takej nadváhe máte pravdepodobne aj zdravotné problémy a prudké zníženie príjmu kalórií a živín, by Vám mohlo ublížiť.

Pokiaľ ste človek, ktorý má pár kíl nadváhy, stravuje sa relatívne pravidelne  – 4 až 5 krát denne a zloženie stravy je normálne (nepreháňate to so sladkým a mastným – prípadne ich vôbec nejedávate), tak vedzte, že sa Vám za týždeň podarí schudnúť aj 2 kilá. Nie je to síce najviac, ale lepší vrabec v hrsti ako holub na streche.

Pokiaľ ste opačný extrém, a to že už teraz jedávate málo (do 3 krát denne) a snažíte sa jesť aj zdravo, tak budete vďačný, ak sa Vám podarí za týždeň schudnúť 1 kilogram. Dokonca sa kvôli spomalenému metabolizmu (častý prípad), môže stať, že Vaša snaha výjde nazmar a neschudnete ani to kilo. V takom prípade je lepšie sa pozrieť na chudnutie komplexne a začať chudnúť pomaly ale isto – tak, aby sa Vám postupne zrýchľoval metabolizmus,… – viac v ďalších príspevkoch na stránke.

Princípy, strava a jedálniček nízkoenergetickej diéty

Strava

Hlavná pointa stravovania pri nízkoenergetickej diéte na týždeň spočíva v tom, že zo stravy vylúčime sacharidy, resp. znížime ich príjem na minimum – to znamená žiadne ovocie, prílohy k jedlám, žiadne sladené nápoje a dobroty. Strava musí obsahovať veľký podiel bielkovín (proteínov) a taktiež živiny ako vláknina vitamíny, minerály, stopové prvky,… To dosiahneme najmä vďaka zelenine, ktorá tieto látky obsahuje a napomôže nášmu telu schudnúť už za týždeň.

Princípy  –  ako schudnúť za týždeň

 • Jedzte 3 krát denne, nízkokalorickú proteínovú stravu
 • Vypite aspoň 2 litre čistej vody denne. Povolená je aj káva a čaj, ale bez cukru
 • Aspoň 3 krát v danom týždni majte pohyb (pozor nie náročný). Optimálne rýchlejšia chôdza,..
 • Vynechajte ovocie a pečivo, o sladkostiach a nezdravých potravinách nehovoriac
 • Po týždni prejdite na zdravé a účinné chudnutie. Je to jediná možnosť ako naspäť nepribrať a zabrániť jojo-efektu

Jedálniček na týždeň

Môžete si vyberať s jednotlivých jedál. Dané jedlo sa môže opakovať maximálne 3 krát v týždni. Nezabudnite, že ak chcete schudnúť za týždeň, musíte byť na seba prísny.

Raňajky

 • tanier so zeleninou a vajickami - usmev2 vajíčka s paradajkou a 1 knackenbrot
 • Nízkotučný tvaroh (80g) a 1 mandarinka
 • Nízkotučný jogurt (125g) s jednou lyžičkou slnečnicových semienok
 • 50 g šunky (aspoň 80% obsah mäsa), 1/2 papriky, 2 šalátové listy
 • tuniak vo vlastnej štave (80g) a 1 ks zeleniny
 • puding bez cukru (max 1 krát za týždeň)

Obed

 • 120 g chudého mäsa (hovädzie, kuracie, morčacie, ryby) na prírodno alebo na grile, veľká zeleninová obloha
 • zeleninový šalát s tofu (100g) alebo s mozzarelou light (100g)
 • rizoto  – ryža natural 100g, chudé mäso 80g, ľubovoľná zelenina

Večera

 • vybrať si môžete akékoľvek jedlo s raňajok a obedu. Pokiaľ si vyberiete na večeru jedlo s obedu, tak znížte príjem mäsa, tofu a mozzarely na 70g

Upozornenie – Pokiaľ máte zdravotné problémy, ktoré by sa mohli nízkokalorickou stravou, so zvýšeným príjmom bielkovín stravou zhoršiť, alebo si nieste istý, či je takáto strava pre Vás vhodná, určite sa poraďte so svojim lekárom.

Najčastejšie chyby pri rýchlom chudnutí

Ak chcete schudnúť za týždeň viac kíl, môže sa stať, že budete premotivovaný a urobíte v dobrej viere veci, ktoré prinesú opak a nie schudnuté kilá za týždeň

 • chcete schudnúť rýchlo, a preto si do týždňovej diéty zaradíte náročný tréning, aby ste spálili viac kalórií. A to je chyba. Ak budete mať výraznú fyzickú záťaž, telo nebude mať dostatok energie na regeneráciu (v strave je málo kalórií) a nebude spaľovať tuky, naopak začne pracovať na “svalový dlh”. To znamená, že takáto aktivita, môže chudnutie spomaliť
 • prázdny tanier s príborom v reťazipoviete si, že keď už chudnem, tak vynechám ešte aj večeru (alebo iné jedlo). Aj tu platí, že nemôžete ísť pod určitú hranicu príjmu kalórií. V konečnom dôsledku to opäť môže spomaliť chudnutie a o tom, že nebudete vládať a môžete si spôsobiť problémy ani nehovorím.

Ako schudnúť za týždeň  – záver

Takéto rýchle riešenie schudnutia pár kíl má tú výhodu, že diéta trvá len 7 dní a výsledky sa naozaj aj dostavia. Druhá strana mince je však taká, že môže nastať jojo efekt, resp. že ak ju budete držať viac ako týždeň, ubúdanie kíl sa výrazne spomalí a navyše si môžete spôsobiť zdravotné komplikácie. Navyše sa to prejaví na zvýšenom strese a nervozite. Takže pozor!

Ostáva nám len popriať Vám veľa pevnej vôle a zaželať Vám, aby sa Vám za ten týždeň podarilo schudnúť čo najviac kíl. Týždeň je síce krátka doba, ale počas takejto diéty sa Vám môže zdať, že bude trvať večnosť. Držíme palce a ak chudnete kvôli oslave, tak nech Vás všetci vychvália ako dobre vyzeráte.

Share Button

One Response to Ako schudnúť za týždeň?

 1. Danka píše:

  Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme