Reklama
Reklama

Ako schudnúť ? Smola verzus šťastie – A čo postretne Vás?

tučná žena - ako schudnúť

Budete mať pri chudnutí smolu, alebo Vás postretne šťastie? Čo tak sa na chudnutie trochu pripraviť a ísť šťastiu naproti? Máte to vo svojich ústach. Nenechajte nič na náhodu, veď šťastie praje pripraveným – aj pri chudnutí!!!

Ale je chudnutie vôbec o šťastí? Ak potrebujete schudnúť, koľko šťastia potrebujete? „Jasné, že chudnutie nie je o šťastí“ – povie si väčšina z Vás. Ale väčšina z väčšiny (tí, ktorí chudnutie nezvládnu) budú tvrdiť, že mali smolu. Napr.: „Chcel/la som ísť behať, ale nanešťastie týždeň pršalo!“  Chcel/la som menej jesť, ale nanešťastie boli tento týždeň 2 oslavy a navyše som mal/la takú smolu keď som si išla kúpiť knackenbroty – už mali zatvorené.“  „A ako naschvál mám práve teraz toľko povinností.“ „ No povedzte, dá sa pri takej smole schudnúť???“

Chudnutie teda o šťastí nie je ale o smole áno? Takže ako je to naozaj? Aj šťastie aj smola môžu mať vplyv na Vaše chudnutie, ale nie rozhodujúci. Každému sa predsa môže stať, že vážne ochorie alebo naopak, že bude mať šťastie a nájde si niekoho blízkeho, kto bude chudnúť tiež a vďaka tomu bude pre oboch chudnutie ľahšie. Ale nikde nie je napísané, že ak ochoriete, že sa Vám nepodarí schudnúť a naopak, ak si aj niekoho na chudnutie nájdete, že zaručene schudnete.

Ale podstatné je, že pokiaľ sa na chudnutie pripravíte, tak na svojej ceste za peknou postavou stretnete omnoho viac „šťastia“ ako „smoly“.

Ako schudnúť – ako sa pripraviť? Smola verzus šťastie

1. Ako na tom som ja – Postavte sa na váhu, odmerajte si obvod špekov na bruchu a bokoch, vypočítajte si BMI index, prípadne si urobte ďalšie výpočty a odfoťte sa. Možno síce z tých čísel budete zhnusený, ale je to nutné. Pretože už po prvých dňoch snahy a úbytku prvého kila alebo centimetru v páse budete nadšený. Ale to len v takom prípade ak sa teraz pomeriate a odvážite – aby ste vôbec mali s čím porovnať. A tá radosť navyše. Schudnete kilo a z radosťou si budete počítať BMI index, aby ste videli o koľko ste sa priblížili ku číslu 25 (hranica dobrého BMI indexu). Všetko si poctivo zaznačte, založte si zložku, zošit, nástenku,… jednoducho, všetko musí byť zaznamenané.

Šťastie verzus smola – ak to splníte, po schudnutí prvého kila alebo centimetru v páse budete nadšený, nadšenie a motivácia s chudnutia bude rásť a budete mať omnoho väčšiu chuť pokračovať – pôjdete „šťastiu“ naproti. Naopak, ak sa nepripravíte a nezaznačíte si vstupné miery (váha, cm), tak ani nebudete vedieť, že ste už kilo alebo centimeter zo špeku na bruchu schudli a určite nebudete tak nadšený ako keby ste to vedeli. Menej nadšenia a motivácie pri chudnutí znamená, že stretnete viac „smolných okamžikov“, ktoré môžu byť začiatkom konca Vášho chudnutia.

2. Ako je na tom moja špajza – chce to generálku. Správna generálka špajze a chladničky Vás posunie míľovými krokmi k úspechu pri chudnutí. Ale veď to sme si už preberali v článku “Tuky v špajze = špeky na tele”

Šťastie verzus smola – je večer, niekto Vás poriadne vytočí, chytíte poriadne nervy a v návale zlosti a chúťok skoro odtrhnete dvere na chladničke(špajze), aby ste sa mohli vďaka jedlu ukľudniť.  Je podľa Vás rozdiel, či sa na Vás bude s chladničky usmievať paradajka alebo koláčik? A taký istý rozdiel je, či budete mať pri chudnutí „šťastie“ alebo „smolu“. Tak oplatí sa na to chudnutie pripraviť???

V takýchto príkladoch, by sme mohli pokračovať ďalej. Je dôležité pripraviť si vhodné zmeny v stravovaní, plán pohybu, určiť si cieľ a pod. To ale v ďalších článkoch o tom ako schudnúť. Hlavná myšlienka tohto článku je ale tá, že pokiaľ sa na chudnutie výborne pripravíte, máte omnoho väčšiu šancu schudnúť, ako keď to necháte na náhodu. Už chápete, že z veľkej časti o tom, či budete mať pri chudnutí „šťastie“ alebo „smolu“, rozhodujete Vy sami? Veď šťastie praje pripraveným – a to nielen pri chudnutí. Držíme palce!!!

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme