Reklama
Reklama

Ako nepokaziť chudnutie?

diéta - žena

Ako nepokaziť chudnutie? Každý obézny človek sa aspoň raz pokúšal schudnúť. Pokiaľ tvrdí, že je mu jedno, že je tučný tak klame, jednoducho sa hanbí zato, že pri chudnutí zlyhal. Takže ako pri chudnutí nezlyhať?

Ak odstránite príčiny zlyhania chudnutia, tak schudnete. Na chudnutie sa radšej dobre pripravte, aby ste uspeli, v opačnom prípade budete mať čoraz menej psychických síl naštartovať ďalšie chudnutie a časom to môže skončiť tak, že aj vy budete tvrdiť, že Vám je jedno, že ste tučný.

Príčiny zlyhania pri chudnutí:

1. Vyberiete si nevhodnú metódu chudnutia, napr.  – drastické diéty, prehnané cvičenie, hladovanie,………….. Aj keď sa snažíte, výsledok je neistý a Vaše chudnutie sa skončí neúspechom.  Je potrebné urobiť si presný plán na správne a účinné chudnutie. Ak idete stavať dom, tiež si urobíte plán – ako by ten dom vyzeral keby ste ho stavali bez plánu? A ten plán musí byť kvalitný. Ak ste v tom neistý, obráťte sa na niekoho, kto tomu rozumie a poradí Vám ako naplánovať chudnutie. Pozrite si napr. program na chudnutie, ktorý sme pre Vás pripravili.

2. Pevná vôľa, psychika – poznáte to, niekedy sa Vám chce a máte chuť, ale niekedy sa jednoducho cítite zle. Stačí maličkosť a chudnutie môže skončiť neúspechom. Preto ešte pred chudnutím eliminujte zlé vplyvy – vyhádžte všetky sladkosti, na začiatku nechoďte na rôzne posedenia (vyvarujte sa toho, čo Vás dráždi). Pokiaľ aj pri chudnutí niečo porušíte, neriešte to, pretože prílišné sústredenie sa na čiastkové zlyhanie môže skončiť úplným vzdaním chudnutia. Ak teda niečo porušíte, dajte si za cieľ, že ďalší deň všetko dodržíte a tým si predchádzajúce zlyhanie vyžehlíte a môžete s chudnutím vkľude pokračovať ďalej . Chyby predsa robí každý, stačí sa z nich len poučiť.

Pozrite si aj článok Ako nevzdať chudnutie?

3. Prehnané cvičenie – Každý deň cvičíte, ničíte sa a vo fitku a pokiaľ výsledok nie je podľa Vašich predstáv, už ste len kúsok od toho, aby ste chudnutie vzdali. Alebo ak aj chudnutie, ide podľa plánu, tak príde raz deň, keď s cvičením prestanete, pretože už toho budete mať dosť a čo potom? Potom kilá začnú postupne pribúdať. Najlepšie je si zvoliť intenzitu cvičenia pri chudnutí tak na 3-4 krát týždenne. Po schudnutí, intenzitu znížte na 2 krát týždenne a máte veľkú šancu, že nepriberiete späť. A ak to s cvičením nebudete preháňať, tak Vás to dokonca môže i baviť.

4. Vy ste vôbec nezačali – stále hovoríte, že už začnete, ale stále to odkladáte. To je v poriadku, ale potom nikdy neschudnete.

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Zaujímavé: Chcem schudnúť a nepribrať   Zdravé chudnutie    rýchle chudnutie

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme