Reklama
Reklama

4 tipy ako začať ráno a 4 tipy čomu sa ráno vyhnúť.

tipy na ranajky

Ráno je skutočne základom každého dňa, ale čo robiť ráno, aby štart do nového dňa bol čo najideálnejší??? Sú tu tipy čo robiť ráno a čomu sa naopak vyhnúť, aby ste si tento štart nepokazili… Prinášame Vám malý návod, ako začať deň, vyskúšajte a uvidíte, ktoré tipy si „necháte“…

4 tipy ako začať ráno

Raňajky sú skutočne základom aždého dňa a preto by ste ich určite mali mať, ale čo si dať, aby bol štart čo najlepší??? Nech sa páči, sú tu tipy ako začať ráno….

1 Voda s citrónom

Často spomínaný „trik“, ale tento „trik“ Vám dobre naštartuje nie len trávenie, ale aj vylučovanie.

chudnutie voda citronom

Možno ste už tento zvyk skúsili a možno nie, ale ak ho dáte skutočne do praxe, tak po krátkej dobe uvidíte, ako sa Vaše trávenie urýchľuje, stolica je pravidelná a vylučovanie tiež funguje ako má, teda nebudete sa tak zavodňovať. Voda s citrónom ráno, na lačný žalúdok, vďaka vitamínu C nakopne Vaše trávenie, takže či už chudnete alebo sa iba udržiavate, tak pozitívny efekt to má v každom prípade. Každé ráno si do pohára vody (2,5 – 3 deci) vyžmýkajte polovicu citróna alebo celú limetku a priebežne vypite. Po cca pol hodine si dajte raňajky,  nech sa citrónová voda stihne prefiltrovať.

2 Káva (espresso)

Viete si predstaviť ráno bez kávy??? Ja teda nie!

káva v salke

Ak je káva súčasťou aj Vášho života, tak si ráno pred alebo po vode s citrónom dajte tento nápoj. Ale pozor! Kávou sa nemyslí rozpustná káva, ale klasické espresso, bez mlieka a bez cukru. Len skutočná káva Vás „nakopne“ a podporí aj Vaše zdravie (v rozumnej miere).

3 Kaša

Či si dáte na raňajky ovsenú, krupicovú, amarantovú, kukuričnú, bezlepkovú alebo hocijakú inú kašu, tak kaša je vďačným jedlom na raňajky.

Ovsena kasa s cucoriedkami a malinami

Je to tak, pretože ju viete ľubovoľne kombinovať s rastlinným, alebo  živočíšnym mliekom, kakaom, kokosom, makom, mletou škoricou, orieškami, semienkami, rastlinnými olejmi lisovanými za studena a s čerstvým ovocím. Kaša je vďačným a rýchlym jedlom na raňajky a dá sa „všemožne“ dochutiť.

4 Smoothies nápoj

Ďalšie extra rýchle, zdravé a ľahké jedlo, ktoré máte hotové za pár minút aj s prípravou.

Čerstvé jahodové smoothie s banánom

Smoothies nápoj si viete pripraviť z ovocia, zeleniny, semienok, orechov, kokosu, maku, škorice alebo pridaním mliečnych produktov. Smoothies nápoje sú zdravé a ľahké jedlá (pitie), ktoré máte plné látok (vitamíny, minerály, bielkoviny, vláknina, tuky, stopové prvky…), ktoré zlepšujú Vaše zdravie a udržujú Vás fit.

4 tipy čomu sa ráno vyhnúť

Ráno by ste sa mali vyvarovať určitým „veciam“, aby ste si hneď zo začiatku nepokazili štart do nového dňa. Ktorým zvykom sa ráno vyhnúť???

1. Sladené nápoje

Ak aj Vy patríte k tým ľuďom, ktorý bez sladkého ani nevstanú, tak je tu pre Vás veľká výzva!

Prestaňte kupovať a hlavne piť sladené nápoje. Bude to ťažšie ale bude to to najlepšie, čo možete urobiť. Vysoká koncentrácia rafinovaného cukru, umelé sladidlá, farbivá, konzervanty atd, toto všetko do seba dávate vo vysokom množstve a na ráno má byť začiatok dňa čo najlepší a najľahší, aby ste svoje orgány podporili a nie zaťažili….

2. Sušené ovocie a musli

Možno si myslíte, že keď v reklame povedia, že musli alebo sušené ovocie sú zdravé raňajky je to pravda, ale omyl…

Sušené ovocie a taktiež aj musli cereálie sú sacharidovou bombou, ktorá rapídne zvýši Váš glykemický index, dodá rýchlu energiu a potom nastane klesanie cukru v krvi. Následne príde „mini abstinenčný“ príznak nedostatku cukru v krvi a Vy to vyvážite znovu nejakou „cukrovou“ potravinou. Tento bludný kruh sacharidovej závislosti zlomíte, ak prestanete konzumovať tieto potraviny a radšej ich nahraďte ovsenými vločkami a čerstvým ovocím.

3. Biele pečivo a sladké raňajky

Croissant, rožky, bageta, vianočka, bábovka alebo niečo podobného rázu radšej nekonzumujte.

Ak si chcete svoje trávenie naštartovať tak radšej tieto potraviny nahraďte pečivom z napríklad grahamovej, špaldovej, celozrnnej, viac zrnnej múky. Ak nemáte fyzicky náročnú prácu tak na raňajky konzumujte iba 1 ks pečiva (50 – 60 gramov) a radšej si dajte viac nátierky (doma vytvorená), šunky, syra, vajíčko a hlavne čerstvú zeleninu.

4. Ochutené mliečne produkty

Vanilkový tvaroh, jahodový kefír, čokoládový jogurt atd…

Ak aj Vy ľúbite ochutené mliečne produkty na raňajky, nie je žiadny problém, ale… Kupujte biele mliečne produkty a doma si pridajte čerstvé ovocie, strúhaný kokos, mletú škoricu, mleté orechy, semienka, rastlinné oleje (konopný, ľanový, olivový, kokosový), kakao, hoblinky horkej čokolády, vanilkovú esenciu atď…. Vytvorte si príchuť samy, akú chcete a tak sa vyhnete umelým príchutiam, konzervantom a zbytočným sladidlám. Keď už budete mať veľkú chuť na sladké, tak si do bieleho jogurtu pridajte 1 ČL medu alebo javorového sirupu a máte aj tak stále zdravší jogurt ako kúpený ochutený… Šetrite svoje telo od umelých látok kde sa dá a bude Vám to lepšie tráviť a hlavne budete celkovo zdravší!…

Keď kliknete sem, tak sa dozviete, či Vám vie pomôcť cvikla pri chudnutí alebo nie… Čo obsahuje cvikla a nájdete tu aj recept…

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme