Reklama

Pomáha cvikla pri chudnutí?

cervene repy

Čítali ste už, že cvikla je dobrá pri chudnutí? Je tomu skutočne tak? Ako a koľko jej jesť počas chudnutia, aby sa mi chudlo ľahšie? Cvikla alebo červená repa je zeleninou nabitou množstvom živín, ktoré vedia urýchliť trávenie a navyše pomôžu aj iným oblastiam tela. Cviklu určite zapojte do svojho stravovania…

O vplyve cvikly na chudnutie 

Cvikla, alebo inak červená repa, je zdravá zelenina s „kopcom“ pozitívnych látok potrebných pre náš organizmus.

Celý rad pozitívnych vplyvov cvikly na telo je veľký plus počas chudnutia, pretože práve počas chudnutia musí telo pracovať na 100% a v organizme musí byť „čisto“ (detoxikácia). Cvikla v skutočnosti nie je liekom na rýchle chudnutie, ale je jej veľmi dobrou “pomôckou”, teda doplnkom. No ako každá kvalitná „pomôcka“ chudnutia musí byť v rozumnej miere, pravidelne a aj ostatné činitele musia byť dobre nastavené.

Cviklu určite nesmiete teraz konzumovať od rána do večera, nahradiť ju za vyvážené stravovanie, to by Vám vôbec nepomohlo. Ideálne je, že cviklu zapojíte do svojho „chudnúceho“ jedálnička každý deň po 50 – 100 gramov. To znamená, že cviklu si môžete dávať ako prílohu ku obedu, ako desiatu, olovrant alebo ako večerné jedlo. Cviklu môžete pripravovať na surovo vo forme šalátov, smoothie, dusenú, varenú alebo aj pečenú. Medze prípravy cvikli sa nekladú. Cvikla je teda iba doplnkom inak kvalitného, ľahkého a pravidelného stravovania. Účinok chudnutia príde, ak bude Vaša strava perfektne zladená, pitný režim bude presne na Váš pomer váhy a zapojíte aj cielenú fyzickú aktivitu. Schudnúť iba z jedenia cvikle sa nedá 🙂 . Červenú repu alebo cviklu pokojne zapojte do svojho stravovania aj keď si len svoju hmotnosť udržiavate.

Čo obsahuje cvikla?

Cvikla je nabitá týmito látkami a oplatí sa ju konzumovať nie len počas chudnutia…

Vitamíny A, B, C, E, K, vlákninu, železo, vápnik, sacharidy, bielkoviny a kyselinu listovú.

Recept na cviklový šalát

Tento šalát môžete jesť na obed, ako hlavné jedlo. Dodá Vám sacharidy, vitamíny, minerály a aj potrebné bielkoviny. Ako polovičnú obednú porciu môžete tento šalát konzumovať aj na večeru.

Potrebujete: 1 pohár cvikle (7 decová zaváranina), 1 ks červená cibuľa, 1 ks jarná cibuľka, 100g kukurice (bez nálevu), 250g kyslá smotana, 100g eidam alebo balkánsky syr a 300 g uvarenej ľubovoľnej cestoviny, misu, červenú mletú papriku, čierne korenie a 0,5 ČL morskej alebo himalájskej soli.

Pohár cvikle zlejte od nálevu a cviklu nakrájajte na kocky a pridajte do misy. Červenú cibuľu nakrájajte na malé časti a jarnú cibuľku pokrájajte na krúžky, pridajte do misy. Kukuricu, kyslú smotanu, na kocky nakrájaný syr a aj čierne korenie, červenú papriku a štipku soli pridajte tiež do misy a na záver pridajte cestoviny. Ak ste použili balkánsky syr, tak soľ nepridávajte tento syr je samo o sebe slaný. Dobre premiešajte a môžete podávať. Tento cestovinový cviklový šalát môžete podávať studený ale aj teplý, v teplom šaláte sa syr roztečie

Cvikla v skutočnosti nie je liekom na rýchle chudnutie, ale je jej veľmi dobrou pomôckou.

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme