Reklama
Reklama

4 skvelé recepty na lahodné smoothies! „Odľahčite“ sa…

Smoothies nápoj osvieži a skvele chutí. Okrem toho aj podporí trávenie, spaľovanie, doplní vitamíny, minerály, stopové prvky a podporí aj imunitný systém. Pripravte si niektoré z týchto super smoothies nápojov a uvidíte, ktorý Vám zachutí najviac… Sú výborné!

Recept na ananásové smoothies so špenátom

Nebudete veriť, že ananás a špenát urobia spoločne tak výbornú chuť. Je to osviežujúce spestrenie dňa…

ananásovo špenátové smoothie

Potrebujete: 1 plátok čerstvého ananásu (1,5 cm hrubý), 1/3 šalátovej uhorky, 15 listov špenátu, 3 deci vody, 1 ČL citrónovej šťavy.

Dozretý a očistený ananás pokrájajte na menšie kúsky a vložte do smoothies mixéra. Pridajte očistenú a pokrájanú šalátovú uhorku na menšie časti, umyté listy špenátu, zalejte to vodou, pridajte citrónovú šťavu a rozmixujte na hladkú kašu. Ak sa Vám bude zdať smoothies husté, tak pridajte viac vody a znovu rozmixujte.

Recept na broskyňové smoothies s jahodami

Skvelá forma zdravo sladkého spestrenia dňa. Toto smoothies si môžete dať na desiatu alebo olovrant či len tak pre ako doplnok ku pitnému režimu.

broskynove smoothies s jahodami

Potrebujete: 3 ks broskyne (stredné), 10 ks menších jahôd alebo 5 väčších, voda, lístky čerstvej mäty piepornej. Pre zlepšenie chuti je dobré pridať limetku alebo citrón.

Umyté broskyne rozkrojte na polku a bez kôstky ich dajte do mixéra. Pridajte vodu, umyté jahody a rozmixujte na hladkú hmotu. Na hotové smoothies pridajte umyté lístky čerstvej maty piepornej a ak chcete, tak môžete aj kocky ľadu.

Recept na grepové smoothies s kivi

Toto smoothies Vás dobre prečistí (trávenie), doplní vyššiu dávku vitamínu C a podporí aj imunitu. Vyššie dávky vitamínu C sú pri chudnutí vhodné, ľahšie sa uvoľňuje nadbytočný tuk…

grapefruitove smoothies

Potrebujete: 1 grapefruit, 1 pomaranč, 2 kivi, voda.

Očistené a umyté ovocie hoďte do mixéra, pridajte vodu a rozmixujte na hladkú hmotu. Do tohto smoothies sa hodí pár kociek ľadu, je to ešte lepšie.

Recept na banánové smoothies s ovsenými vločkami

Toto smoothies sa hodí aj na ľahšie raňajky, večeru alebo desiatu. Vďaka kombinácii týchto potravín sa zasýtite na dlhšiu dobu, vláknina, sacharidy a bielkoviny sa budú postupne dostávať do krvi.

bananovo ovsene smoothies

Potrebujete: 1 banán, 3 PL ovsených vločiek, 2,5 – 3 deci mlieka (rastlinné alebo živočíšne).

Očistený banán vložte do mixéra, zalejte to mliekom, pridajte ovsené vločky a rozmixujte na hladkú kašu. Do tohto smoothies si môžete pridať kakao, mletú škoricu alebo orechy. Keď bude smoothies vymixované, tak je dobré ho nechať ešte 15 minút postáť, aby vločky zmäkli.

Ak Vás tieto smoothies nezasýtili, tak kliknite sem a nájdete tu 3 super recepty na šaláty! Určite Vám budú chutiť…

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme