Reklama
Reklama

3 tipy čo robiť aby ste úspešne schudli???

chudnutie - zdrave verzus nezdrave

V dnešnej dobe vyzerá chudnutie ako hotová “veda”, pretože z každej strany sa na nás valia zaručené tabletky, prístroje a všetko možné aj nemožné čo má pomôcť so schudnutím. Ako si mám vybrať to správne, čo si vlastne zvoliť, akú metódu? Chudnutie nie je až také zložité, inšpirujte sa tromi jednoduchými trikmi, čo robiť aby Vaše chudnutie bolo jednoduchšie…

Čo robiť, aby som úspešne schudla?

Tieto tipy Vás nebudú nič stáť, ale sú hodné za zváženie, pretože majú vplyv na chudnutie a aj rýchlosť tohto procesu. Chudnutie je proces mnohých prvkov, ktoré treba zosúladiť a až potom môže nastať zdravé a trvalé chudnutie. 

1.Piť, piť, piť

Jedna z najlacnejších a najjednoduchších vecí je – Čo sa však pod týmto skrýva? Pitný režim je základ, keďže aj my sme hlavne z vody.

Voda nám prečisťuje naše telo, je nosičom všetkých pozitívnych látok tam kde ich treba a má aj funkciu, že nás „umelo“ zasýti, zaplní žalúdok a my potom menej zjeme. Pred každým jedlom si dajte 1 pohár vody a ten Vám aj nakopne žalúdok, prečistí a mierne ho oklame, bude viac zasýtený a Vy potom menej zjete. Medzi jedlami však nepite a po každom jedle nepite tiež nič minimálne pol hodinu, aby sa Vám jedlo čo najskôr dostalo do krvi a Vy ste ho spálili. Voda po jedle umelo predlžuje trávenie a Vy ho počas chudnutia potrebujete rýchle. Medzi jedlami pite tiež približne 1 – 2 poháre vody. Ak Vám voda z vodovodu už nechutí, tak denne môžete vypiť 1 – 2 poháre s citrónovou šťavou.

2.Jedzte pomaly

Jesť pomaly je niekedy naozaj ťažké, pretože často krát si ani neuvedomujeme ako rýchlo a hltavo jeme…

Keď je človek v časovej tiesni tak nie len, že rýchlo je, ale väčšinou si aj vyberie nie zrovna zdravý obed… Na jedlo sa treba plne sústrediť, dobre požuť a hlavne vychutnať. Keď jete pomaly, tak sa jedlo lepšie a rýchlejšie rozloží v žalúdku, nezaťaží ho tak, ako keď jete rýchlo, hltavo a máte v žalúdku okrem jedla aj veľa vzduchu. Na jedenie si určite nájdite čas, pretože nie len to čo jete má vplyv na zdravie a chudnutie ale aj to ako jete.

3.Stále sa hýbte

Nemám na mysli iba cielené cvičenie alebo šport, ale aj počas dňa sa snažte stále niečo robiť, byť skrátka v pohybe.

chudnutie prechadzka

Takto môžete spáliť oveľa viac energie, ako keď iba sedíte a nič nerobíte. Kalórie sa spaľujú aj pri státí, domácich prácach, pri každej činnosti, čím viac sa „zadýchate“, tým viac energie spálite a tým bude Vaše chudnutie rýchlejšie.

V prvom rade si vyberte nejakú rozumnú možnosť chudnutia, bez radikálnych zmien a potom Vám tieto body určite pomôžu…

Ak sa necítite fit, máte pomalé trávenie, chudnutie sa Vám spomalilo alebo nemáte energiu, tak kliknite sem a dočítate sa viac o prekyslenom organizme. Ako odkysliť, prečistiť telo a ktoré potraviny preferovať a ktoré zas nie…

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme