Reklama

3 recepty na fit nátierky, ktoré môžete jesť aj počas chudnutia…

natierky pri chudnuti

Aj Vy jete na raňajky iba šunku, syr a zeleninu, ale už Vás to nebaví? Nezúfajte, sú tu 3 chutné recepty na nátierky, s ktorými budú raňajky „veselejšie“. Tieto nátierky môžete jesť aj počas chudnutia, ale iba na jeden kúsok tmavého pečiva, ktorý ešte doplníte čerstvou zeleninou.

Recept na tvarohovo-syrovú nátierku

Táto nátierka je sýtou možnosťou na raňajky, ktorá poteší aj mužov, pretože Vás zasýti na dlhšiu dobu. Je tu dostatok tukov a aj bielkovín.

tvarohovo syrova natierka

Potrebujete: 250 g hrudkovitého tvarohu, 150 g syru Niva, 2 – 3 PL bieleho jogurtu, mleté čierne korenie a vlašské orechy.

Do misy dajte syr Nivu, tvaroh, biely jogurt, vlašské orechy, čierne korenie a nátierku rozmixujte. Bielym jogurtom si korigujte hustotu nátierky. Ku tejto nátierke sa hodí šalátová uhorka.

Recept na kešu tvarohovú nátierku

Táto nátierka je ďalšou sýtou a lahodnou nátierkou. Obsahuje viac tukov, ale sú to tuky rastlinné, teda dobré tuky.

kesu natierka

Potrebujete: 250 g jemného odtučneného tvarohu, menšiu hrsť kešu orechov (nesolené, nepražené), morská soľ, čierne mleté korenie, čerstvá pažítka alebo petržlenová vňať.

Najprv si rozmixujte kešu orechy a dajte ich do misky. Do misky dajte aj tvaroh, morskú soľ, čierne korenie a všetko spolu dôkladne rozmixujte na hladkú nátierku. Potom túto nátierku dajte na tmavé pečivo a na vrch čerstvú pažítku alebo petržlenovú vňať.

Recept na hráškovú nátierku

Chutná, ľahká a osviežujúca, čo viac treba???

hraskova natierka

Potrebujete: 100 g čerstvého hrášku, syrokrém, 3 PL masla, 3 PL na jemno postrúhaného tvrdého syru, morská soľ, čierne mleté korenie, pažítku.

Čerstvý hrášok vylúpte a uvarte vo vode do mäkka. Potom ho zlejte a teplý vysypte do misky. Pridajte maslo, soľ, čierne korenie, syrokrém a rozmixujte na hladkú nátierku. Keď ju natriete na tmavé pečivo, tak vrch posypte postrúhaným syrom a čerstvou pažítkou.

Ak Vám tieto nátierky nestačili, tak kliknite sem a nájdete tu ďalšie 4 recepty na: bryndzovú, cesnakovú, brokolicovú a tuniakovú nátierku. 

 

Share Button
3 recepty na fit nátierky, ktoré môžete jesť aj počas chudnutia…
Ohodnoťte

Práve začíname a ver, že „SPOLU TO DÁME“ - pridaj sa do FB skupiny. Získaš inšpiráciu, rady, tipy a riešenia pre krajšiu postavu a zdravšie telo na základe našich 15 ročných skúseností!

Facebook skupina - Spolu to dame

Verzia stránky Klasická | Mobilná