Reklama
Reklama

3 druhy potravín, ktoré Vám nesmú pri chudnutí chýbať!

ovocie - jablko, hrozno, pomaranč, broskyňa...

Väčšinou sa na internete dozvedáte čo jesť pri chudnutí nemôžete a nesmiete, ale málokedy sa dozviete čo práveže pri chudnutí musíte jesť… Sú tu 3 druhy potravín, ktoré nesmú chýbať na Vašom jedálnom lístku, keď chcete svoju hmotnosť redukovať. Aj klasické potraviny majú svoje „čaro“!

vaha a ovocieOvocie každého druhu

Ak sa bojíte sacharidov v ovocí, pretože Vám narušia chudnutie, tak sa vôbec báť nemusíte… Ovocie je chutnou, zdravou a plnohodnotnou potravinou, vďaka ktorej doplníte do tela účinné látky, ktoré naše zdravie potrebuje. Vitamíny, minerálne látky a vláknina nie sú jedinými potrebnými látkami pre našu optimálnu kondíciu, ale práve vďaka sacharidom, ktoré ovocie obsahuje sa udržíte dlhšie „svieži“, nebudete mať také vlčie hlady a ovocný cukor udrží naštartovaný aj Váš metabolizmus čo je pri chudnutí dôležité. Ovocie je pri chudnutí a nie len pritom vďačná potravina, pretože ho môžete jesť surové, v rôznych ovocných šalátoch, v mliečnych produktoch, šťavách, smoothies nápojoch a zobrať si ho viete všade. Nenechajte sa oklamať tým, že ovocný cukor brzdí chudnutie. Jedzte ovocie či už chudnete alebo nie a výsledky budú pri pestrej a pravidelnej strave dobré.

Mlieko a chudnutie

Mliečne produkty

Nekonzumujete mliečne produkty, pretože údajne spôsobujú zahlienenie dýchacích ciest? Toto je omyl, bolo vedecky dokázané, že zahlienenie mliečne produkty nespôsobujú. Pri chudnutí sú mliečne produkty (ak nemáte intoleranciu laktózy) vhodnou potravinou, pre obsah bielkovín a tukov, ktoré sú pri chudnutí potrebné. Nebojte sa mliečnych produktov, existujú rôzne varianty (kyslomliečne, rastlinné, nízkotučné, bez cukru…) a viete ich všemožne kombinovať. Mliečne produkty môžete jesť na raňajky, desiatu, obed alebo na večeru. Ak chcete dostať kalórie na minimum, tak konzumujte odtučnené alebo nízkotučné mliečne produkty. Mliečne produkty kupujte bez príchute a vytvorte si ju radšej sami. Do mliečnych produktov si viete pridať: kakao, kokos, orechy, semienka, mletú škoricu, vanilku, čerstvé ovocie, horkú čokoládu atd…

orechy semienka

Orechy a semienka

Ak nekonzumujete orechy alebo semienka, pretože chcete ušetriť kalórie, tak nerobíte dobre. Tieto „dobré“ rastlinné tuky a vyšší obsah vlákniny sú aj pri chudnutí potrebné. Orechy alebo semienka podporujú trávenie, pravidelnú stolicu, zasýtia Vás, podporia aj metabolizmus a majú aj preventívny účinok proti kardiovaskulárnym ochoreniam. „Dobré“ tuky v orechoch a semienkach vedia znížiť „zlý“ cholesterol z tela. Orechy a semienka si aj počas chudnutia môžete pridávať do mliečnych produktov, šalátov, smoothies nápojov alebo ich jesť iba tak.

Sú vôbec orechy vhodné pri chudnutí a koľko majú kalórii rôzne druhy orechov?

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme