Reklama
Reklama

Zdravé pochúťky

Väčšina chutných potravín je nezdravých a nevhodných pri chudnutí, ale existujú aj pochúťky, ktoré okrem výbornej chuti pomôžu aj Vášmu zdraviu a postave. Zaraďte ich do svojho jedálnička a buďte fit.

Vlašské orechy
Vlašské orechy majú veľa antioxidantov, pomáhajú pamäti a obsahujú aj omega-3 mastné kyseliny, čo znamená, že znižujú riziko ochorenia srdca.

Tmavá čokoláda
Tmavá čokoláda s obsahom kakaa aspoň 60% je pre Vaše telo veľmi užitočná – dodáva energiu, veľa antioxidantov, zlepšuje pamäť a je to výborná alternatíva mliečnej čokolády pri chudnutí.

Čučoriedky
Čučoriedky Vám dodajú extra porciu vitamínu C, Vaše srdce bude tiež nadšené, taktiež sú výborné na imunitu a ako prevencia rakoviny

Tekvicové jadierka

Výborný zdroj mnohých vitamínov, pomáhajú celému telu, obsahujú aj zdravé tuky prospešné pre srdce a významne pomáhajú tráviacemu systému.

Na Vás záleží, čo máte radi, ale aj medzi zdravými potravinami nájdete veľmi chutné. Ak ste milovníkom ovocia a zeleniny, tak všetko, čo z nich zjete, je pre Vaše zdravie prospešné. Napríklad listová zelenina obsahuje okrem iného kyselinu listovú, ktorá je nevyhnutná pre vaše zdravie a aj počas tehotenstva.

Napríklad paradajky a všetky druhy tmavého ovocia sú nesmierne dôležité pri boji s následkami civilizačných ochorení, resp. pri prevenciou.

Máte radi sóju? Máte vyhraté. Nie len kvôli živinám na ktoré je nesmierne bohatá, ale najmä kvôli vysokému obsahu rastlinných bielkovín (proteínov). Tie sa podieľajú na stavbe nášho svalstva (výborné pri chudnutí), sú nevyhnutné pre imunitu. Sója je výborná alternatíva ku živočíšnym bielkovinám, ktoré vo väčšom množstve nadmerne zaťažujú organizmus.

Takáto strava, či už ju máte radi alebo ju moc nemusíte, obsahuje aj množstvo vlákniny, nesmierne dôležitej pre správne fungovanie čriev – ako prevencia rakoviny hrubého čreva.

Zlepšite svoje zdravie a postavu! Začnite ešte dnes

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Share Button

One Response to Zdravé pochúťky

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme