Reklama

Vážiť sa alebo sa radšej nevážiť?

Ako schudnúť - žena stojí na váhe

Začali ste chudnúť a  už určite máte vytýčený cieľ, koľko kilogramov chcete schudnúť… Mať cieľ je dobrá vec, pretože potom môžete dosahovať lepšie výsledky, ale s „kamarátkou“ váhou to nesmiete preháňať…

Váha odhaľuje ako ste sa snažili, alebo čo sa ako pokazilo. Môže to byť dobrý pomocník, ale zlý pán. Čo sa týka váženia sa, treba byť opatrný, pretože fixovať sa na číslo na váhe nie je dôležité a hlavne zdravé. Môže sa to niekedy až „zvrhnúť“ v anorexiu a podobne.

Určite ste to aspoň raz v živote zažili, keď ste počas chudnutia stupili na váhu a výsledok Vás šokoval, ručička bola vyššie, ako byť mala. Keď ručička na váhe ukazuje vyššie číslo, s akým ste počítali, tak z toho môžete mať až depresiu a potom nastane prísnejšia hladovka, odopieranie a môže to viesť až k poruchám príjmu potravy.

anorexia - dievca sa snazi dat hrach na vidlicku

Na druhej strane, keď číslo na váhe ukazuje menej, ako ste počítali, tak sa potom najčastejšie budete chcieť odmeniť za tento pekný výsledok. Je to však chyba, pretože potom ručička na váhe stúpne a bude to celé začarovaný kruh. Ručičke alebo číslu na váhe nepridávajte tak veľký význam, radšej sa zamerajte na miery. Najrozumnejšie bude, keď sa budete vážiť raz za 2 – 3 týždne a merajte sa 1 krát do týždňa, na mierach uvidíte reálnejšie výsledky, ako na váhe. Merajte sa vždy na tých istých miestach, pamätajte si ich podľa kostí, rebier, znamienka, tetovania, alebo iného bodu, pretože aj milimetre inak môžu ukazovať iné čísla. Vážte sa na miestach hrudník, pás, boky, stehno a biceps.

Tak ako?

Ak ste človek „nad vecou“, tak sa môžete vážiť 1 krát do týždňa, ale ak sa na schudnutie veľmi „upínate“, tak sa vážte radšej 1 krát za 2 – 3 týždne, aby ste videli reálne výsledky. Časté váženie sa nie je zdravé a zbytočne Vás oberie o energiu.

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme