Reklama
Reklama

Účinné cvičenie na chudnutie

Cvičenie –  cvičíte a nie a nie schudnúť? Optimálne cvičenie (cviky) na chudnutie Vám pomôžu schudnúť. Vyskúšajte! Dobre cieleným cvičením sa dostanete nielen do dobrej kondície, ale začnete sa úspešne zbavovať aj prebytočných tukov.

Frustruje Vás, že často trávite čas v posilovni a výsledky ohľadom chudnutie nie a nie prísť? Čakali ste, že budete chudnúť rýchlo a po určitom čase ste buď neschudli vôbec alebo iba minimálne? Chyba je len v spôsobe a tipe cvičenia alebo cvikov, ktoré cvičíte.

Tajomstvo spaľovania tukov – cvičenie

Tajomstvo účinného cvičenia (cvikov) na chudnutie spočíva vo vytrvalostnej aktivite s kombináciou menšej zložky výbušných športov. Máte 3-4 krát v týždni čas aspoň 45 minút na pohyb? Výborne! Optimálna kombinácia na chudnutie je behanie, rýchla chôdza, stacionárny bicykel a jeden krát v týždni silový tréning napríklad s činkami.

Vytrvalostné športy Vám pomôžu lepšie a efektívnejšie spaľovať tuky – optimálny tep je cca 110-140 za minútu. Pri takomto tepe je spaľovanie tukov jednoznačne najefektívnejšie, preto by ste mu mali venovať väčšinu svojho času.

Silový šport (činky, prudké výpady,…) Vám pomôžu výraznejšie spevniť svalovú hmotu, čo v konečnom dôsledku zvýši podiel svalovej hmoty vo Vašom tele. To má veľmi pozitívny vplyv na zrýchľovanie metabolizmu.

Tajomstvo spaľovania tukov

 

Okrem správneho pohybu nesmiete zabudnúť na kvalitný pitný režim, najlepšie voda. Ale alfou a omegou je pri chudnutí strava. Iba dostatočný príjem kvalitných živín Vám pomôže účinne a hlavne úspešne dotiahnuť chudnutie do konca.

PS: aj pri cvičení platí, že všetko s mierou. Zvážte svoje fyzické možnosti a začnite s cvičením postupne, nie nárazovo. Postupne si pridávajte na intenzite cvičenia. Počúvajte svoje telo!!!

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Doporučujeme prečítať si:

Program na chudnutie

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme