Reklama
Reklama

Ovsené vločky na chudnutie? Áno!!!

ovsené vločky na chudnutieNeviete ako schudnúť? Kedy ste naposledy jedli ovsené vločky? Ovsené vločky sú na chudnutie priam ideálna potravina. Nielenže Vás zasýtia, obsahujú veľmi veľké množstvo živín a dokonca sa aj “dajú” jesť.

Ovsené vločky – čo je to zač?

Ovsené vločky okrem iného obsahujú 10% vlákniny, majú nízky glykemický index, obsahujú aj rastlinné bielkoviny – všetko toto zaraďuje ovsené vločky ako ideálnu potravinu na chudnutie

Nedá mi nespomenúť aj niektoré prospešné účinky ovsených vločiek na zdravie: pomáhajú pri vysokom tlaku a cholesterole, zlepšujú trávenie, pomáhajú detoxikovať organizmus (prevencia voči rakovine – nielen hrubého čreva),…. a mnoho ďalšieho

Energetická hodnota– Ovsené vločky (100g)

KJ-1490  Kcal-363,4  Bielkoviny-15g   Sacharidy–60g   Tuk-6,5 g Vláknina–10g

podrobné účinky ovsených vločiek nutričné hodnoty, obsah vitamínov a minerálov a ďalších veľmi zaujímavých info nájdete v článku “ovsené vločky – účinky na zdravie, nutričné hodnoty…”

Ovsené vločky – chudnutie – prínos (účinky)

Chudnutie – ovsené vločky pre svoj vysoký obsah vlákniny pomáhajú udržať pocit sýtosti na dlhšiu dobu, čo je pri chudnutí neoceniteľná vlastnosť, vláknina okrem iného pomáha metabolizmu a taktiež napomáha udržiavať črevá čisté. To nám zabezbečí lepšie vstrebávanie živín a tým aj lepšiu psychickú silu pre zvládnutie chudnutia.

Ak neviete ako schudnúť, základom je jesť potraviny s nízkym glykemickým indexom – Vaše telo vďaka tomu ľahšie odolá chúťkam, čo môže mať rozhodujúci vplyv na úspešnosť celého chudnutia.

Keďže ovsené vločky obsahujú aj rastlinné bielkoviny, sú ideálnou potravinou na podporu svalovej hmoty, resp. na štartovanie metabolizmu, čo pomôže nielen pri chudnutí ale i pri predchádzaní jojo efektu.

Ovsené vločky pridať do jogurtu, urobiť si ich s ovocím, ale taktiež môžete vyskúšať zaujímavé jedlá… viac v článku “ovsené vločky – zaujímavé recepty”

Tak čo, skontrolovali ste už, či máte ovsené vločky doma? Pretože si ich môžete pridať hneď do svojho najbližšieho jedla. Či už kvôli ľahšiemu chudnutiu alebo aspoň pre zdravie.

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme