Reklama
Reklama

Ovocná diéta

Ovocná diéta -jej základ je ovocie. Chudnutie je založené na čerstvom ovocí plnom vitamínov, vlákniny a ďalších prospešných látok. V lete postupne strácame chuť na mastné a sladké jedlá a postupne začne prevládať chuť na jahody, čerešne, melón,……….. Pri ovocnej diéte by ste počas dňa mali skonzumovať do 1 kg ovocia. Dôležité je striedať počas dňa rôzne druhy ovocia. A nezabúdajte pri chudnutí aj na pitný režim. (aspoň 2 litre čistej vody).

Pozor na cukor! Ovocie je plné cukru (fruktózy), takže pokiaľ počas ovocnej diéty budete sedieť doma, ľahko sa môže stať, že namiesto schudnutia, priberiete. Doporučujeme dodržať ovocnú diétu 1 až 3 dni, nie dlhšie. Telo okrem vitamínov, vlákniny,….- čo je obsiahnuté v ovocí, potrebuje aj ďalšie látky potrebné pre správne fungovanie (bielkoviny,…). Pokiaľ by ste diétu dodržiavali dlhšie, naruší sa rovnováha v tele, čo môže mať negatívny vplyv.

Plusy:

  • Ideálna v lete, budete sa po nej cítiť výborne (trvanie od 1 do 3 dní)
  • Telo dostane množstvo živín, budete sa cítiť ľahšie
  • Niečo aj schudnete
  • Naštartujete očistu tela – podmienka je dostatočný pitný režim

Mínusy

  • Nedostatok bielkovín a ďalších dôležitých látok
  • Nie je to diéta, s ktorou schudnete 20 kíl

Výsledná známka :       2

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme