Reklama
Reklama

Má teplá voda vplyv na chudnutie?

teplá voda Zázvorový čaj v pohári s citrónom, mätou a medom.

Možno ste sa niekde dočítali, že vďaka teplej vode budete chudnúť rýchlejšie. Z určitej časti to pravda je, ale pozor… Každá „pomôcka“ pri chudnutí musí byť správne “nastavená”. Nesmiete zabúdať nato, že na prvom mieste je pri chudnutí stravovanie, potom pitný režim a na koniec pohybová aktivita. Teplá voda spadá do kategórie pitný režim, čítajte…

Výhody teplej vody

Teplá voda zohreje žalúdok – pre prázdny žalúdok je teplá voda doslova pohladenie. Teplá voda pomáha naštartovať vylučovanie žalúdočných štiav. Podporiť trávenie hneď na ráno je dôležité, aby Vás metabolizmus pracoval na 100 %. Ak ste sa deň predtým prejedli, tak táto voda pomôže aj rýchlejšiemu „spláchnutiu“ kúskov jedla z predchádzajúceho dňa.

teplá voda s citrónomVďaka teplej vode zjete menej – teplá voda zohreje ale zároveň zaplní žalúdok, takže zjete menej. Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa (nie len počas chudnutia), ale preháňať to netreba aj tak…

Pravidelná stolica – ak máte problémy s chodením na „veľkú“ potrebu, tak teplá voda je tým najlepším prirodzeným pomocníkom. Nepotrebujete nič, iba teplú vodu a o chvíľu by malo byť po probléme. So zápchou však súvisí aj skladba jedla, takže dohliadnite na to, aby ste mali dostatok vlákniny.

Odstraňuje migrény a depresie – správna hydratácia tela a to hlavne doobeda podporuje dobrú náladu. Poznáte, to, keď sa ráno nenapijete, nenajete a idete robiť…. Voda na ráno a to hlavne teplá je ideálnym štartovačom každého dňa s dobrou náladou. Vyskúšajte to dodržovať aspoň 5 dní a uvidíte.

Podporuje prirodzenú detoxikáciu tela – doobeda sa naše telo najviac prečisťuje a práve preto ešte pred raňajkami je dôležité, aby ste dodali vodu do tela. Prečistíte nie len žalúdok, ale aj telo od toxických látok. Teplá voda na ráno musí byť však pravidelnosťou, nie len jednorázovou záležitosťou.

teplá voda s citrónom a zázvorom

Nevýhody teplej vody

Musíte si ju zohriať – na teplú vodu treba rýchlovarnú kanvicu, ale tú máme všetci doma…

Čo ak mi teplá voda nechutí?

Ak Vám teplá voda nechutí, tak je tu množstvo spôsobov, ako si ju „vylepšiť“… Mnohé z týchto „pomôcok“ máte určite doma…

  • Zázvor
  • Citrón alebo limetka
  • Škorica
  • Klinčeky
  • Med
  • Kurkuma alebo goji bobule

teplá voda s klinčekom a citrónom

Keď chcete dosiahnuť najlepší výsledok použite prevarenú vodu, prirodzene vychladenú, alebo si urobte „strik“ polovicu pohára studenej a polovicu horúcej. Do tohto drinku môžete pridať ktorúkoľvek z týchto možností. Pozor, med si nepridávajte každý deň, aby si Váš glykemický index neprivykol.

Kliknite sem a dozviete sa ako nestratiť motiváciu počas chudnutia... Ako ju “mršku” udržať???

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme