Reklama
Reklama

Jablčný ocot pri chudnutí – má či nemá vplyv???

jablkova šťava a jablko

O jablčnom octe sa toho popísalo mnoho… Jeho najväčšou výhodou je „ževraj“ tá, že má pozitívny vplyv na chudnutie a chudnutie s ním je rýchlejšie. Je tomu naozaj tak, alebo je to len ďalší výmysel? Mnoho takýchto pomôcok sa označuje ako „záruka“ chudnutia, no vždy to má nejaký háčik. Jablčný ocot má množstvo pozitív ale…

Jablčný ocot obsahuje ako najdôležitejšie látky: kyselinu octovú, pantoténovú, minerály a vitamíny čo je v praxi veľmi dobre pre náš organizmus a má taktiež minimum kalórii. Na počet kalórii pri chudnutí treba brať ohľad ale určite si ich nepočítajte, je to strata času…

Jablčný ocot podporuje trávenie – áno jablčný ocot podporí Vaše trávenie, prečistí ho a naštartuje metabolizmus, ktorý potom môže ľahšie spaľovať energiu z prijatého jedla a následne aj z podkožného tuku. Ale jedlo počas chudnutia musí byť vyvážené, pravidelné a čo najľahšie kombinácie, aby trávenie stále niečo „spaľovalo“ a zároveň bralo zásoby z podkožného tuku.

Jablčný ocot podporuje odvodnenie – toto je ďalšia vec, ktorú potrebujete mať naštartovanú počas chudnutia, aby prebehlo všetko ako má. Prečistené močové cesty, obličky a správna regulácia v tele musí byť. Samozrejme, že popri pití jablčného octu musíte mať aj kvalitný pitný režim, keď nie je voda v tele tak ani chudnutie nebude také aké očakávate. Netreba sa vždy spoliehať iba na správne zvolený jedálniček, to nie je nikdy všetko. Počas chudnutia a vôbec aj mimo neho by ste denne mali prijať od 1,5 – 2,5 litra vody (z vodovodu) v závislosti od Vašej váhy a fyzickej aktivity. Sladeným nápojom a alkoholu sa radšej vyhnite, sú to iba kalorické bomby, ktoré musíte spáliť, čo sa väčšinou ani nepodarí.

 Jablčný ocot zabezpečí prečistenie organizmu – účinné látky v jablčnom octe dokážu do určitej miery prečistiť organizmus od škodlivých látok, ale v žiadnom prípade Vás nevyliečia a neschudnú za Vás nadbytočné kilogramy. Výhoda čistejšieho organizmu pri chudnutí je tá, že sa bude chudnúť ľahšie zdravému telu ako postihnutému nejakou chorobou, ale zas iba vtedy, ak zvolíte správne stravovanie, pitný režim a pohybovú aktivitu.

jablka v rukach

Jablčný ocot normalizuje hladinu cukru v krvi – ustálená hladina cukru v krvi je ďalším dôležitým krokom pri zdravom chudnutí, pretože ak Vám táto hladina kolíše, tak najčastejšie príde ku návalovému jedeniu (vlčím hladom) a chutiam na sladké. Preto stravovanie počas chudnutia musí byť pravidelné, pretože tieto ľahšie jedlá spálite skôr, skôr príde hlad ale aby Vám spálilo aj podkožný tuk, tak musí pravidelne dodávať energiu (ľahké kombinácie) do žalúdka aby tento vlčí hlad nenastal. Dobre to poznáte, snažíte sa jeden, dva, tri dni a potom príde taký záchvat, že vyjete pol chladničky a je to tam kde to bolo. Pravidelnou konzumáciou jablčného octu vyrovnáte hladinu cukru v krvi ale zas stravovanie nesmie mať sacharidový základ, ale skôr bielkovinový.

Záver – funguje jablčný ocot pri chudnutí alebo nie???

Jablčný ocot je iba „pomôcka“ pre zdravé chudnutie. Určite za Vás nadbytočné kilogramy neschudne, ale keď zvolíte vhodné stravovanie, pitný režim, tak chudnutie s ním môže byť ľahšie. Nikdy sa nespoliehajte iba na jednu „vec“, zdravé chudnutie je vždy súhra viacerých činiteľov. Jablčný ocot si ale pokojne zakúpte alebo si ho vyrobte. 

Kliknite sem a dozviete sa, či pri chudnutí červená repa pomáha alebo nie…

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme