Reklama
Reklama

Fámy a mýty o chudnutí! – časť 2.

glykemický index - meranie

Základ chudnutia je v primeraných, pravidelných a hlavne zdravých porciách jedla. Pokiaľ sa držíte tejto zásady, prípadne si pomôžete vhodnými doplnkami stravy  a pohybom – určite schudnete!

Čím viac vydržím hladná, tým viac a rýchlejšie schudnem

Možno jedno alebo dve kilá. Potom sa začne spomaľovať metabolizmus, telo začne spaľovať svaly, budete nervózna, chudnutie sa zastaví a budete vyzerať omnoho horšie. A tie dve kilá aj tak priberiete naspäť. Vyberte si, hladovaním bude z Vás troska (ak vydržíte dlho) alebo budete ešte viac obézna. Pamätajte! Hladovanie pri chudnutí nikdy nie je tá správna voľba.

Neschudnem lebo moji rodičia majú tiež nadváhu a môže zato genetika

Uznávam. Pokiaľ máte genetický predpoklad byť tučný, pôjde chudnutie trochu ťažšie. Ale úplne v pohode sa to dá zvládnuť. Kde je vôľa, tam je cesta (stále lepšie ako mať genetický predpoklad na rakovinu). A nemajú náhodou Vaši rodičia tiež nadváhu zo zlého životného štýlu? Alebo kvôli chladničke? Ak nie, tak sa len odhodlajte a pustite sa do toho. Najlepšie Vás presvedčí Váš vlastný výsledok.

Nemám pevnú vôľu

Pokiaľ si budete stále opakovať, že to nezvládnete, tak sa Vám schudnúť nepodarí. Naučte sa myslieť pozitívne. Keby si všetci obézny ľudia hovorili, že to nezvládnu, a že nemajú pevnú vôľu, tak by všetci ostali obézny. Ale veľa z nich to dokázalo a podarilo sa im schudnúť. Takže skúste byť medzi nimi. Ak si neveríte, lebo ste už zlyhali, nechajte si poradiť odborníkom (fitnes tréner, dietológ, wellness tréner, psychológ ). Ale nech Vám najskôr ukáže výsledky, ktoré dosiahol, aby ste mali istotu, že Vám naozaj pomôže! Chudnutie začína v hlave!!!

Pokiaľ nemáte vážne ochorenie alebo silné hormonálne lieky, ktoré Vám objektívne nedovolí začať chudnúť, tak schudnúť dokážete a závisí to len od Vás!!!

Share Button

One Response to Fámy a mýty o chudnutí! – časť 2.

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme