Reklama
Reklama

Fámy a mýty o chudnutí! – časť 1.

glykemický index - meranie

Chcete schudnúť natrvalo. Určite sa poobzeráte určitých informáciách. Opýtate sa kamarátky, posurfujete po internete a rozhodnete sa ako začnete. Len pozor, aby ste nepostupovali podľa tzv. „zaručených informácií“! Veľa z nich Vám síce pomôže schudnúť ale na dlho to nebude ( a to trápenie). Správne chudnutie neznamená len obmedzený príjem kalórií, ale musí byť prospešné pre celý organizmus. Ináč to nemá zmysel.

Posvietime si na pár „zaručených informácií“, aby ste vedeli ešte pred tým ako sa pustíte do samotného chudnutia, čo je pre Vás úplne zbytočné a neprinesue Vám žiadny efekt.
Poďme nato:

Po cvičení už nebudem jesť, predsa si to nepokazím

Pri cvičení spálite kalórie, to je pravda, ale taktiež namáhate svaly a celé telo, ktoré následne potrebuje zregenerovať. Pokiaľ im nedodáte bielkoviny, sacharidy, vitamíny a iné dôležité látky, vaše telo začne strádať a otočí sa to nakoniec proti Vám. Ubudne Vám svalová hmota, budete sa cítiť horšie, môžu Vás časom bolieť kĺby a šľachy,…… Nehovorím, že máte zjesť 10 porcií zmrzliny ale niečo zdravé určite. Nezabudnite. Nič tým nepokazíte!!!

Len úpravou stravy neschudnem

Pokiaľ upravíte stravu správne (menej kalórií bez obmedzenia prísunu živín), tak schudnete aj bez trápenia sa vo fitku. Áno pohyb pomôže, viac spáliť, posilní svalstvo aj imunitu, ale nemusí to byť len trápenie sa na aerobiku alebo vo fitku. Stačia dlhšie prechádzky alebo výlety, jednoducho to čo Vás baví. A pekne a natrvalo schudnete.

Po šiestej večer už nesmiem jesť

To platí iba vtedy ak chodíte spávať o ôsmej alebo najneskôr o deviatej večer. Pokiaľ ste typ človeka, ktorý chodí spávať o jedenástej alebo dvanástej večer alebo ešte neskôr, tak sa riaďte zásadou, že posledná jedlo (ľahké) by malo byť cca 3 hodiny pred spaním. Pokiaľ napríklad 6 hodín pred spaním nejete, tak sa Vám spomaľuje metabolizmus a pri chudnutí to nakoniec môže mať opačný efekt.

Pokračovanie: Fámy a mýty o chudnutí! – časť 2.

Share Button

One Response to Fámy a mýty o chudnutí! – časť 1.

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme