Reklama
Reklama

Čomu sa pri chudnutí vyhnúť

Určite sa Vám už niekedy stalo, že Vaša snaha schudnúť bola neúspešná. Zamysleli ste sa niekedy nad tým prečo to tak bolo? Každý jeden z vás môže mať x dôvodov prečo bol ten daný pokus  neúspešný.  Pri neúspešnom chudnutí až príliš často používame slová ako „nedá sa“, „nemám čas“, „práve teraz nemôžem“.  Či sa Vám to páči alebo nie sú to len výhovorky, ktorými sami seba ospravedlňujeme. To že sme zlyhali, dávame často za vinu okolnostiam okolo nás, čiže sa ospravedlňujeme a vedome presúvame vinu na niečo, alebo niekoho okolo nás.  Ale to, či budete alebo naopak nebudete pri chudnutí úspešný závisí len a len od Vás, takže vymažte zo svojho slovníka slovíčka „nedá sa“, „nemám čas“, a nahraďte ich slovíčkom chcem.  Chcem pretože to robím pre seba, pre svoje zdravie, pre svoje sebavedomie.

Najčastejšie dôvody neúspechov pri chudnutí:

  • Zabudnite na to, že pokiaľ chcete mať ideálnu hmotnosť, musíte neustále držať rôzne diéty. Je samozrejmé, že pokiaľ takto premýšľate máte podstatne častejšie sklony porušiť diétu, ktorú práve držíte. Dosiahnutie ideálnej hmotnosti nie je otázka žiadnych diét, ale je predovšetkým o trvalej zmene vašich stravovacích návykoch. Nemusíte vôbec hladovať, ide o to aby ste urobili zmeny, ktoré sa stanú trvalou súčasťou vášho života a nakoniec zistíte, že nie všetky zmeny sú tak ťažké ako sa vám zdali predtým.
  • Nezakazujte si potraviny, ktoré milujete. Radšej ich jedzte v menšom množstve a v rozumnejšom čase, pretože zákazy často porušujeme.Sami zistíte, že pri správnom chudnutí budete mať stále menšiu chuť na nezdravé potraviny, ktoré ste predtým konzumovali takmer každý jeden deň. Skúste prípadne začať menšími zmenami a postupne pridávajte ďalšie a zrazu zistíte, že kilá idú postupne dole. Pozor, nechcite schudnúť príliš rýchlo, dajte tomu čas. Zdravé chudnutie nie je rýchle chudnutie
  • Majte správne prístup. Nechudnite pretože musíte, ale chudnite pretože chcete, pretože sa chcete lepšie cítiť, pretože chcete lepšie vyzerať, keď sa pozriete do zrkadla, pretože si chcete obliecť krásne oblečenie. Na to aby ste úspešne schudli musíte chcieť vy sami, nie váš partner či partnerka, nie váš manžel či manželka.  Pokiaľ to tak úprimne necítite, chudnutie bude pre vás neustáli boj a pravdepodobne sa vám nikdy nepodarí schudnúť s dlhodobým efektom.

Ak chcete schudnúť musíte pochopiť, že to nie je len o zakazovaní, ale že chudnutie je aj o zmene prístupu a myslenia. Držíme Vám palce!!

Váš tím schudnutie.peknetelo.eu

Share Button

One Response to Čomu sa pri chudnutí vyhnúť

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme