Reklama

Čo Vás ochladí počas horúcich dní??? Vhodné aj počas chudnutia!

zena je melon, fuka elektricky ventilator

Počas horúcich letných dní sa nemusíte ochladzovať iba zmrzlinou alebo nanukmi, to by chudnutiu vôbec nepomohlo… Vyskúšajte niektoré z týchto potravín a bude Vám super a sviežo.

Uhorka – vďačná to potravina! Minimum kalórii, maximum liečivých látok. Počas chudnutia ale aj počas horúcich dní je táto uhorka perfektným riešením, ktoré Vás osvieži a dobre chutí. Uhorku viete použiť do zeleninových, ovocných šalátov, smoothies nápojov či rôznych drinkov. Počas chudnutia konzumujte uhorku aj viackrát denne, ku raňajkám, ako oblohu ku obedu, či ku večeri.

platky uhorky

Melón – červený melón je lahodnou možnosťou osvieženia, hydratácie tela a zároveň má minimum kalórii. Z melónu si môžete pripraviť šalát, studenú polievku, smoothies nápoj, džús či koktail. Melón konzumujte počas chudnutia a horúcich dní 1 – 2 krát denne po 150 – 250 gramov.

platky melonu

Tofu – možno by ste to nepovedali, ale tofu Vás skutočne ochladí. Obilniny a aj strukoviny majú ochladzujúci účinok. Tofu je z hlavnej potraviny sóje a táto má podobné účinky. Tofu si môžete zakúpiť v údenej alebo v marinovanej forme. Prírodné tofu je v nespracovanej forme a teda ho treba ešte ďalej doupraviť. Ak sa Vám nechce, tak si zakúpte rovno údené alebo marinované tofu, je lepšie. Tofu nemá vysokú energetickú hodnotu a preto ho počas chudnutia môžete jesť na obed alebo na večeru v rôznych formách.

vyprazane tofu

Ovocný šalát – čo môže byť lepšie, ako ovocný šalát počas horúceho dňa??? Neviem si nič predstaviť. Možno zmrzlina alebo nanuk, ale to pri chudnutí nie je veľmi vhodné. Do ovocného šalátu si môžete dať ľubovoľné ovocie, biely jogurt, kakao, škoricu, mleté semienka či orechy, alebo pár kociek ľadu. Nebojte sa kombinovať, je to skvelé riešenie s nie tak veľkým množstvom kalórii.

ovocny salat z tropickeho ovocia

Kliknite sem a dozviete sa od akých činiteľov závisí spaľovanie tukov…. Niečo sa ovplyvniť dá a niečo zase nie.

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme