Reklama
Reklama

Čo robiť, aby cvičenie s väčším „hrudníkom“ nebolelo???

zena cvici s velkymi prsiami

Každá žena je na svoje prednosti hrdá, ale čo robiť keď sú tieto prednosti väčšie a chce cvičiť??? Bolesti chrbtice sú nepríjemnou záležitosťou, ktorými najčastejšie trpíme, ak ich máme väčšie. Cvičenie však môže tento problém zmierniť až úplne odstrániť. Ak spevníte svalstvo na chrbtici, tak veľká záťaž nemusí byť tak citeľná. Ako cvičiť a čo robiť aby bolo prednosti čo najmenej „cítiť“???

Veľké prsia a záťaž chrbtice

Veľké prsia sú pekná „záležitosť“, na ktorú sme väčšina žien právom hrdé, ale… Veľké prsia však nemajú iba svetlú stránku, je tu aj tá temnejšia, o ktorej sa veľmi nehovorí. Ženy s veľkými prsiami najčastejšie trpia:

fitness zena si drzi bolestivy chrbat

  • Bolesti chrbtice
  • Bolesti krčnej chrbtice
  • Migrény
  • Únava, nervozita, nesústredenosť

Čo robiť, aby cvičenie nebolelo?

Ženy s väčšími prsiami by pred cvičením mali dbať na tieto body. Ak ich dodržíte, tak bolesti pri cvičení by nemali byť až tak výrazné. Cvičenie bude pohodlnejšie a bezpečnejšie.

mlada zena cvici s cinkou v telocvicni

Vhodné oblečenie

Základom, pri cvičení s väčšími prsiami, je kvalitná a pevná športová podprsenka. Na tomto oblečení skutočne nešetrite. Vyberte sa do športovej predajne a skúšajte rôzne veľkosti a druhy, aby bola presne na Vás. Nikde Vás nesmie tlačiť, teda nesmie byť malá, tesná a musíte sa v nej cítiť dobre. Buďte pripravené, že kvalitná športová podprsenka stojí viac, ale za kvalitu sa v tomto smere oplatí zaplatiť.

Posilňovanie chrbtice

Pri väčších prsiach musíte dbať na posilňovanie chrbtice. Vďaka tomu sa spevní stred tela a záťaž nebude tak výrazná. Pri posilňovaní chrbtice a aj krčnej chrbtice sa viete zbaviť aj migrén, ktoré s tým úzko súvisia.

Ak nechcete cvičiť na verejnosti, tak skúste cvičenie doma a inšpirovať sa môžete týmito cvikmi na posilnenie chrbtice.

Vhodný druh cvičenia

Ak máte väčšie prsia, tak určite nezvoľte, ako cvičenie, beh (behanie). Behanie a prílišné otrasy Vám chrbticu a kĺby zaťažia ešte viac a bolesti budú výraznejšie. Zvoľte cvičenie, kde neodchádza ku otrasom, ako napríklad: plávanie, bicykel, joga, pilates, chôdza, posilňovanie, korčule alebo cvičenie doma na karimatke.

Aj s väčšími prsiami sa dá bezpečne a pohodlne cvičiť, stačí keď sa na to dobre pripravíte a výsledky prídu čoskoro. Tu ani tak nejde o postavu, ako uľaviť svojej chrbtici.

Kliknite sem a dozviete sa, aké látky treba, pre budovanie svalov. Nemyslite si, že je to iba o proteíne… 

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme