Reklama
Reklama

Chudnutie zdravo! Vyvážená strava Vám pomôže!

Chudnite raz a poriadne. Vyvážená strava Vám zabezpečí úspešné chudnutie zdravo. Poradíme Vám: Chudnite zdravo a pomôžete si  viac ako keď chudnete inými spôsobmi.

Chudnutie a zdravie sú úzko prepojené. Vieme, že priorita je u väčšiny ľudí schudnúť, a až tak ich nezaujíma, či chudnú zdravo, hlavne aby chudli. Chudnite zdravo pomocou vyváženej stravy – je to jediná cesta ako úspešne a natrvalo schudnúť. Viac v článku „zdravé a účinné chudnutie“.

Vyvážená strava – je taká strava, ktorá telu dodá všetko, čo potrebuje – vrátane energie, bielkovín, minerálov, vitamínov, stopových prvkov….. Už to, že máte nadváhu znamená, že Vaše telo nefunguje správne a že nejedávate vyváženú stravu. Pokiaľ iba obmedzíte jedlo, množstvo živín ešte viac znížite, čím spôsobíte telu ďalšie problémy. Telo, ktoré má nedostatok živín je oslabené telo. Oslabené telo má blízko ku chorému telu.

Preto chudnite iba z vyváženou stravou. Môžete si pomôcť doplnkami výživy, aby Vaše telo malo naozaj dostatok živín, ale určite chudnite bez nezmyselnej diéty (uprednostnite chudnutie zdravo). A nezabudnite, že množstvo potrebných živín je závislé od Vášho veku, váhy, práce, ….. Preto sa radšej poraďte so svojim trénerom.

Vedeli ste napríklad, že: Vitamíny sú súčasťou vyváženej stravy, sú to účinné látky pre priebeh metabolických reakcií, ktoré musíme prijímať potravou, pretože si ich organizmus, až na malé výnimky, nedokáže vyrobiť. Zaručujú činnosť rôznych orgánov v tele, zásadným spôsobom ovplyvňujú odolnosť celého organizmu, sú dôležité pre rast, vitalitu a všeobecný pocit zdravia. Podieľajú sa na samočistiacej schopnosti tela, priamo pomáhajú pri likvidácii chemickej záťaže z potravín. Sú nenahraditeľnou súčasťou mnohých procesov v našom tele. Vitamínov poznáme 20, ale 9 z nich sa považuje za nevyhnutné pre život. A taktiež zabezbečujú chudnutie zdravo! Chudnite s nimi!

Ale pozor! Pri spracovaní potravín teplom, svetlom, pôsobením kyslíka a chemikálií, dochádza k ich likvidácii.  Takže , ak ste si na obed uvarili zeleninovú polievku a myslíte si, že koľko vitamínov ste dodali do svojho tela, tak vás sklamem. Väčšina vitamínov sa varením zničila. Vitamíny je najlepšie príjmať vo forme ovocia a surovej zeleniny niekoľko krát za deň (4-7 krát denne). Vitamíny vo forme kvalitných vitamínových doplnkov sú tiež dobrým zdrojom vitamínov, ale sú iba doplnkom ku pestrej strave.  A to sme tu ešte nerozoberali , význam bielkovín, minerálov, zdravých tukov…….. Chudnite s vyváženou stravou!!!

Tak prečo ich nejete tak jako treba? Veď telo máte len jedno. Už rozumiete, prečo platí veta: Chudnite zdravo!, a že je to jediná možnosť schudnúť správne a natrvalo? Povedzte si ešte dnes: Chudni raz a naporiadok ako sto krát a bez výsledku!

Ďalej si prečítajte: „Plán na chudnutie“ a „jedálniček“ alebo „účinnú diétu“.

Váš tím chudnutie.peknetelo.eu

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme