Reklama
Reklama

Chudnutie – čo Vám nepomôže natrvalo schudnúť?

Nie všetky postupy na chudnutie Vám pomôžu schudnúť. Čo Vám nepomôže? Správne zvolená metóda chudnutia je základom. Pokiaľ sa už na začiatku rozhodnete nesprávne, zaručíte si tým nielen sklamanie ale aj nechuť do ďalšieho chudnutia. Preto aj pri chudnutí platí 3 krát meraj, raz rež.

„Zázračné“ tabletky na chudnutie – aj keď už asi viete, že zázrak od nich čakať nemôžete, často sa stane, pokiaľ vážne rozmýšľate o chudnutí, že nakoniec podľahnete reklame – pretože väčšina ľudí je prirodzene lenivá a pri predstave pohybu a zdravšej stravy radšej hľadajú jednoduchšie riešenie ako schudnúť – a voľba padne na „zázračné“ tabletky na chudnutie. Viete na akom princípe fungujú? Niektoré zabraňujú vstrebaniu časti tuku zo stravy – čo znie lákavo. Môžem jesť čo chcem a schudnem, pretože tuky sa nevstrebú. Ale opak je pravdou.

Nielenže si môžete poškodiť zdravie (zhoršená stolica, problémy s trávením,..) , ale ani efekt nie je taký ako to vyzerá a určite len vďaka týmto tabletkám neschudnete 5 kíl za mesiac. Ďalšia skupina „zázračných“ tabletiek na chudnutie sľubuje odbúravanie tukov, iné sľubujú zrýchľovanie metabolizmu….. Ale aj tak nepoznám človeka, ktorý by schudol len z tabletiek. Základom je vždy len zdravý životný štýl a pokiaľ si k tomu pridáte nejaký doplnok stravy, tak OK, ale základom je pohyb a zdravšia strava.

Rýchle diéty na chudnutie – kapustová, ovocná, hladovka…..  Áno, pokiaľ ich poctivo dodržíte, tak po skončení budete mať o nejaké kilo menej. Ale pokiaľ si myslíte, že ste schudli len z tukov, tak ste na omyle. Okrem malého množstva tuku, Vám ubudne svalová hmota, nejaké tekutiny, čo spôsobí úbytok na váhe a tým aj Vašu radosť, ale z veľkou pravdepodobnosťou tá radosť bude predčasná. Tie kilá budú čoskoro späť a ak nepriberiete ešte viac, tak to môžete považovať za úspech.

90% z Vás, ktorí máte nadváhu,  viete, že zaručene schudnete zdravšou stravou a primeraným pohybom. Tak prečo stále špekulujete a hľadáte „zázraky“ na chudnutie, pri ktorých máte takmer 100% istotu, že Vám nesplnia sen o úspešnom chudnutí, resp. o vysnívanej postave.

Tím schudnutie.peknetelo.eu

Prečítajte si:

chcem schudnúť

energetická hodnota potravín

program na chudnutie

Share Button

One Response to Chudnutie – čo Vám nepomôže natrvalo schudnúť?

  1. Danka píše:

    Vyjadrite svoj názor, prípadne napíšte vašu otázku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme