Reklama

Chudnutie – ako schudnúť? Reálne fakty

chudnutie žena - pred a po

Chudnutie je jednoduché, ale musíte sa snažiť schudnúť správne. Čo musím dodržať ak chcem schudnúť? – fakty

Pár základných faktov, ktoré Vám dajú návod ako schudnúť. Ak ich dodržíte, tak s nimi chudnutie určite zvládnete.

  1. Neuľahčujte si chudnutie – rozumiem pod tým to, že nehľadajte spôsoby chudnutia, ktoré budú chudnúť za Vás. Prečo? Odpoveď je jednoduchá – NEFUNGUJÚ!!! Ako príklad uvediem – tabletky na chudnutie, nezmyselné diéty na chudnutie, prípadne hladovanie. Ak naozaj chcete schudnúť, chudnite tak ako sa má – správne!!!
  2. Správne, resp. účinné chudnutie popíšem pár slovami: strava – pravidelná (4-5 krát denne), výživná (obsahuje zeleninu a ovocie), vhodná na naštartovanie metabolizmu (dostatok bielkovín), primeraná energetická hodnota potravín (kalórie pod kontrolou) pitný režim – vypite denne cca 2 litre vody, ak ste doteraz nepili žiadnu vodu pridávajte si ju postupne. Pohyb (cviky) – cvičte aspoň 3 krát v týždni po 45 – 60 minút, kombinujte kondičné cviky (beh, aerobic, bicykel,..) a cielené cviky (cviky na brucho, cviky na boky,…)
  3. Priebežné hodnotenie chudnutia – nezameriavajte sa len na úbytok hmotnosti. Pokiaľ chcete, aby Vaše chudnutie bolo účinné, je normálne, že niekedy Vám váha neklesne a niekedy zas áno – pokiaľ chcete schudnúť a sústredíte sa len na váhu, tak Vás to môže len zdeptať a chudnutie predčasne ukončíte. Zamerajte sa hlavne na to, aby počas chudnutie bola Vaša strava zdravá a vyvážená a aby ste dodržali pohyb, resp. cvičenie. Úbytok hmotnosti sa skôr, či neskôr dostaví
  4. Začnite – môžete si samotné chudnutie naplánovať akokoľvek zdravo, resp. správne ale musíte začať. Veľa ľuďom sa nepodarí schudnúť len preto, že nezačali.

chudnutie - žena

Zdá sa Vám to zložité? Pokiaľ naozaj chcete schudnúť, tak to určite zvládnete. Veď chudnutie je v podstate také ťažké ako priberanie. Ak ste sa zle stravovali – pribrali ste ( a nepotrebovali ste žiadne tabletky na priberanie), ak sa začnete stravovať zdravo a pridáte pohyb, tak sa Vám podarí schudnúť a navyše ani samotné chudnutie nebude zložité (možno prvé dni, kým si zvyknete na nový spôsob Vášho života)

Súvisiace:   cviky na chudnutie       jedálniček na chudnutie

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz ku mne do FB skupiny a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Super tipy, inšpirácie, výsledky... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme