Reklama
Reklama

Atkinsonova diéta na chudnutie

chudnutie - zena so zeleninou

Pomôže Vám Atkinsonova diéta schudnúť? Alebo je táto diéta na chudnutie nevhodná a je to len strata času a nervov

Je to zaujímavá diéta. Pri atkinsonovej diéte môžete jesť koľkokoľvek tukov a bielkovín, ale musíte minimalizovať príjem sacharidov.

Princíp Atkinsonovej diéty

Je veľmi dôležité pri tejto diéte jesť  pravidelne v primeraných množstvách. Hlavný princíp je pri chudnutí – diéte minimalizovať príjem sacharidov na minimum – maximálne 20 gramov denne. Po 14 dňoch môžete navýšiť  príjem sacharidov o ďalších 5 gramov denne. Telo ale sacharidy potrebuje ako hlavný zdroj energie a pokiaľ ich telu nedodáte, tak telo začne čerpať zo zásob tukov. Postupne sa naštartuje chudnutie a postupne začnete strácať na váhe.

Upozornenie:

Atkinsonova diéta nie je vhodná na chudnutie pre ľudí s takými zdravotnými problémami, ktoré môže ovplyvniť nedostatočný príjem sacharidov. Taktiež obmedzenie ovocia a zeleniny (obsahujú dosť sacharidov) a zvýšenie príjmu mäsa (bielkoviny a tuky) tiež neprospieva zdraviu.

Vyhodnotenie:

Plusom je úbytok váhy, ale mínusom je to, že prevažná časť úbytku hmotnosti pri chudnutí je spôsobená odvodnením organizmu. Ďalšia nevýhoda je tá, že po schudnutí pár kíl nastane jojo efekt.

Výsledná známka: 3-

Share Button


Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme