Reklama
Reklama

6 “vecí”, na ktoré si počas leta dajte pozor!

opalena zena na plazi

Leto je perfektné obdobie, počas ktorého sa dá ľahko a zdravo schudnúť a taktiež jednoducho udržať svoju hmotnosť. Ak dodržíte zopár jednoduchých rád, viete svoju hmotnosť zredukovať a aj si užiť krásne leto. Presvedčte sa sami aké je počas leta chudnutie jednoduché.

1. Jedzte pravidelne

Počas horúcich dní nikomu veľmi nechutí jesť, no aj napriek tomu musíte počas chudnutia udržať stravu 4 – 6 krát do dňa. Zapojte do svojho jedálnička viac zeleniny, ovocia a ľahkých potravín, tie Vám zabezpečia rýchle, bezproblémové trávenie a Vy nebudete nikdy prejdení na prasknutie. Podľa toho, kedy vstávate a kedy idete naopak spávať rozložte jedlo od 4 do 6 porcii počas dňa. Jedzte približne každé 2,5 – 3,5 hodiny, to Vaše trávenie udrží stále naštartované. 

2. Čo nepiť a čo piť

V lete je prirodzené, že sa viac potíme a tým pádom telo vyžaduje tekutiny. Potením telo prichádza aj o minerálne látky ale pitím sladených nápojov ich určite nedoplníte. Často krát nás však lákajú sladené nápoje, koktaily a podobné maškrtné pitia. Pitím limonád, džúsov a ochutených minerálnych vôd do seba doplníte jedine sacharidy, farbivá, zbytočné CO2 (bublinky) a všemožné aj nemožné „umeliny“. Ak chcete piť niečo sladké, tak si pripravte mixovaním alebo v smoothieovači čerstvý džús z ovocia.

citrusové smoothie - grapefruit a iné ovocie

Rozmixujte pár druhov ovocia prípadne zeleniny, dajte si tam pár kociek ľadu a budete mať záruku zdravého pitia. Smoothie alebo domáce džúsy však nenahrádzajú príjem vody. Voda musí byť celkový základ Vášho pitného režimu. Počas chudnutia v lete si môžete dopriať aj kávu, ale tu voľte radšej prekvapkávanú kávu bez cukru (espresso). Nikdy nečakajte na smäd, smäd je už signál tela, že ste mierne dehydrovaný. Pite priebežne počas celého dňa, chudnutie je jednoduchšie, keď je telo dobre hydratované.

3. Ak nie ste naučený na zeleninu a ovocie, tak začnite opatrne

Ak ste sa zo dňa na deň rozhodli, že zapojíte do svojho stravovania viac zeleniny a ovocia, tak začnite pomaly. Tým, že za deň zjete pol kila ovocia a zeleniny a nie ste na to zvyknutý si môžete privodiť plynatosť alebo hnačku.

nafuknute brucho pocas chudnutia

Začnite tým, že ku raňajkám si dáte 2 ks zeleniny, na desiatu jedno ovocie, ku obedu zeleninovú prílohu. Ďalší týždeň pridajte ovocie alebo zeleninu aj na olovrant a zeleninovú prílohu aj ku večeri, tento pomer ovocia a zeleniny môžete časom zvýšiť. Nechajte Vaše trávenie, nech si zvykne na vyšší príjem vlákniny a živín.

4. Hýbte sa aj napriek horúčave

Vonku je 32 stupňov a sme radi, že vôbec ako tak prežijeme tieto horúčavy a ísť behať v takej teplote je nereálne. Nevadí, na výber je stále veľa letných športov, ktoré Vás nemusia rozhorúčiť. Choďte na plaváreň alebo do centra kde sa cvičí aqua zumba, aqua fitnes, aqua aerobik a tieto hodiny Vám prinesú nie len príjemné ochladenie tela, ale aj jeho spevnenie a rýchlejšie chudnutie.

mladá žena športuje na pláži - beh

5. Nezabudnite na bielkoviny

Pri chudnutí je dostatok bielkovín v strave základ všetkého. Keď nemáte počas chudnutia v strave dosť bielkovín, tak je veľká pravdepodobnosť, že Vaše telo bude chudnúť nie tukovú hmotu, ako by ste chceli, ale práve naopak svalovú hmotu. No a keď sa chudne svalová hmota, vtedy najčastejšie dochádza ku známemu jojo-efektu.

bielkovinová diéta: mäso, mlieko, vajcia

Dbajte na príjem bielkovín v strave, Vaše chudnutie bude zdravšie a potom si udržíte svoju hmotnosť oveľa jednoduchšie. Bielkoviny prijímajte v podobe strukovín, sóje, mliečnych produktov, chudé mäso (ryby, hydina), vajíčka, hnedá ryža, tmavé pečivo (opatrne), orechoch alebo rôznych semienkach.

6. Nenechajte sa zlákať na zmrzlinu a zákusky

V lete je na každom rohu otvorený stánok so zmrzlinou či terasa s ponukou rôznych lahodných zákuskov. Nenechajte sa zlákať týmito maškrtami ak práve chudnete, chudnutie sa Vám môže veľmi ľahko zastaviť a to Vám predsa nestojí za jeden kopček tuku a cukru.

domaca cokoladova zmrzlina

Keď chudnete tešte sa z toho a vedzte, že keď schudnete na hmotnosť akú chcete, potom si sem tam doprajete kopček zmrzliny ale dovtedy sa držte svojho stravovacieho režimu a výhra tu bude čoskoro. Ak Vám chladená maškrta veľmi chýba, potom si doma vyrobte ľadovú ovocnú zmrzlinu tým, že v miske rozmixujte ľubovoľné ovocie na kašu a dajte na pár hodín do mrazničky. Toto ovocie zmrzne a vy ho potom môžete papať na desiatu alebo ako prvú pomoc. Pozor, ovocná zmrzlina neobsahuje žiadnu smotanu, takže sa nebude dať tak pekne nabrať na lyžičku, preto ju pred jedením vyberte a nechajte 10 – 15 minút postáť, aby sa trochu rozmrazila

Presvedčte sa sami aké je počas leta chudnutie jednoduché

Share Button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Čo ty na to? Pridaj sa teraz k nám do novej online fit výzvy a vytvor si správne návyky, ktoré ti pomôžu byť FIT a vyzerať lepšie. Cvičenie naživo, úprava jedálnička, skupinová motivácia a mnoho ďalších benefitov... "PRIDAJ SA TU"

facebook skupina Spolu to dáme