Reklama

4 tipy na zahriatie sa počas chudnutia…

žena pije čaj zohrieva sa

Zimné obdobie sa blíži a ak aj Vy práve teraz chudnete, tak si samozrejme musíte dávať pozor na kalórie a mnohé ďalšie „parametre“, nevyhnutné pri zdravo chudnutí… Čím sa dá počas chudnutia v zimnom období zohriať??? Ako zvládnuť zimné obdobie bez zbytočných kalórii a udržať chudnutie naštartované??? Sú tu 4 tipy, ako sa počas chudnutia zohriať…

zázvor

Zázvor – zázvor je chutným a zdravým „pomocníkom“ nášho zdravia, pretože je nabitý vitamínmi, minerálmi, účinnými látkami, ktoré nakopnú imunitný systém, trávenie, vylučovanie a… Gingerol je účinná látka, ktorá pomáha prekrvovať celé telo a hlavne končatiny, takže ak trpíte počas zimy či chudnutia studenými nohami či rukami, začnite pravidelne konzumovať zázvor. Zázvor môžete konzumovať napríklad vo forme čaju, ktorý si pripravíte tak, že 1 cm koreňa nadrobno nastrúhate, zalejte vriacou vodou (cca 2,5 deci) a necháte vylúhovať 7 – 10 minút. Potom tento teplý čaj vypite, ak sa Vám bude zdať veľmi „štipľavý“, tak pridajte 1 ČL medu, ale med nepridávajte pravidelne… Ďalej si môžete zázvor pridávať aj do varenia, pečenia rôznych jedál, ale pozor aj veľa zázvoru môže uškodiť. Denne zjedzte alebo vypite 1 – 2 cm koreňa.

mleta skorice

Mletá škorica – mletá škorica je lacným, ľahko dostupným a chutným pomocníkom s problémom zo zimou. Mletá škorica nemá skoro žiadne kalórie, je zdravá, nabitá účinnými látkami a pomáha nie len prekrviť celé telo, končatiny, ale pomáha imunite. Mletú škoricu si môžete pridávať do koktailu, tvarohu, kaše, jogurtu, džúsu alebo smoothies nápoja. Denne skonzumujte maximálne 1 kávovú lyžičku mletej škorice.

Zeleninové polievky – zeleninové polievky sú vďačným a ľahkým jedlom počas chudnutia a hlavne počas zimy Vás zohrejú a zároveň nemajú veľa kalórii. Zeleninové polievky môžete jesť na večeru a keď budú hustejšie, tak aj na ľahký obed. Zeleninu môžete použiť akúkoľvek, akurát sa vyhnite zápražke z múky, haluškám alebo iným múčnym „doplnkom“… Do zeleninovej polievky si môžete pridať napríklad aj strukoviny, vajíčko alebo tvrdý syr a tým dodáte svojmu telu viac bielkovín a tak bude chudnutie efektívnejšie. Inšpirovať sa môžete napríklad aj receptom na hokaido polievku.

cieleny pohyb aktivita

Cvičiť, cvičiť, cvičiť – cvičenie, šport, pohyb či ľubovoľná fyzická aktivita, nazvite si to ako chcete, nie len že spaľuje tuk a buduje svalovú hmotu, ale aj prirodzene zohrieva celé Vaše telo. Stále sa hýbať je nie len pri chudnutí dôležité, ale aj počas zimy, pretože tak sa prirodzene zohrejete, spálite viac tuku a svaly budú tiež stále pracovať a postupne sa budovať. Vyberte si aktivitu, ktorá Vás bude baviť, necvičte na silu…. Keď nebudete mať „svoj“ deň, tak aspoň upratujte, perte alebo si nájdite nejakú „domácu aktivitu“, aj pri tom sa spaľujú kalórie.

Počas zimného obdobia sa môžete zohriať napríklad aj niektorým z týchto 4 tipov, alebo ich môžete aj rôzne kombinovať… Nemajte obavy, niektorý z týchto 4 tipov určite zaberie a zohreje Vás!

Share Button
4 tipy na zahriatie sa počas chudnutia…
Ohodnoťte

Práve začíname a ver, že „SPOLU TO DÁME“ - pridaj sa do FB skupiny. Získaš inšpiráciu, rady, tipy a riešenia pre krajšiu postavu a zdravšie telo na základe našich 15 ročných skúseností!

Facebook skupina - Spolu to dame

Verzia stránky Klasická | Mobilná