Reklama

4 recepty na lahodné kaše vhodné aj počas chudnutia.

Quinoa kasa s ovocim a medom

Tieto vynikajúce recepty sú vhodné počas chudnutia hlavne na raňajky. Obsahujú dostatok bielkovín, sacharidov a iných látok, ktoré počas chudnutia nesmiete zabúdať prijímať. Tieto kaše si môžete osviežiť rôznymi druhmi ovocia, orechmi, kakaom, kokosom a na ich prípravu môžete použiť aj rastlinné druhy mlieka. Pripravte si niektorú z týchto kaší a budete nie len „naštartovaný“ do nového dňa, ale aj zasýtený.

Recept na quinovú kašu s ovocím

Ak Vás už nebaví ovsená alebo krupicová kaša, tak vyskúšajte kašu z quinoi. Je chutná a navyše aj zdravá.

Ovsena kasa Quinoa s jablkami a orechami

Potrebujete: 50 g quinoi, 2,5 deci mlieka (kravské alebo rastlinné), 1 ČL medu alebo stéviu cukrovú, pol jablka, mletú škoricu, kakao, vlašské alebo iné orechy.

Quinou varte na sucho v hrnci 2 – 3 minúty. Potom prilejte mlieko, priveďte do varu a na miernom ohni varte cca 20 minút, kým nebude quinoa mäkká (podobne ako pri varení ryže). Keď bude quinová kaša hotová tak do nej pridajte škoricu, kakao, med, prípadne stéviu cukrovú a na vrch dajte orechy a pokrájané jablko.

Recept na ovsenú kašu s banánom a mandľami

Ovsená kaša je „klasika“, ktorá nikdy nesklame, keď sa ešte osvieži banánom a mandľami, tak nemá chybu ani počas chudnutia.

Miska ovsenej kaše s platkami bananov, mandli, slnecnicovych semien a s medom

Potrebujete: 70 g ovsených vločiek, 2,5 deci mlieka (rastlinné alebo živočíšne), 1 menší banán, pár kúskov celých mandlí.

Do menšieho hrnca dajte mlieko a nechajte ho zohriať, nesmie vrieť. Potom prisypte ovsené vločky a a na miernom ohni varte približne 5 minút. Hustotu kaše si upravujte ovsenými vločkami, niekto má rád hustejšiu, iný zas redšiu. Keď bude kaša hotová, tak si na ňu pokrájajte banán na krúžky a posypte ju mandľami. Kaša sa sladiť medom nemusí, pretože banán dodá sladkú chuť.

Recept na ovsenú kašu z vody a s lesným ovocím

Keď nemôžete alebo nechcete piť mlieko, tak je tu táto skvelá ovsená kaša, ktorá sa pripravuje z vody. Je lahodná a navyše lesné ovocie jej dodá tú správnu chuť!

Ovsena kasa s cucoriedkami a malinami

Potrebujete: 90 g ovsených vločiek, 3 deci vody, 0,5 KL mletej škorice, 1 ČL medu alebo iného sladidla, na vrch čučoriedky, maliny alebo iné ovocie.

Večer si namočte vločky do tri deci vody a počas noci ich nechajte tak, zmäknú. Ráno do vločiek pridajte med alebo iné sladidlo, mletú škoricu a dajte to variť na mierny oheň. Keď vločky zovrú, tak oheň vypnite a nechajte kašu dôjsť. Na hotovú kašu potom dajte čučoriedky, maliny, prípadne jahody a je to hotové.

Recept na krupicovú bielkovinovú kašu s kokosom

Možno ste už na toto jedlo mladosti zabudli a keď neviete čo si dať na raňajky počas chudnutia, tak je tu krupicová kaša s kokosom a proteínom navyše.

Potrebujete: 25 g krupice, 1 PL práškového proteínu, 2,5 deci mlieka (kravské alebo rastlinné), 1 ČL medu alebo iné sladidlo (nemusí byť), 2 PL strúhaného kokosu.

Mlieko dajte do hrnca a nechajte ho variť. Keď bude mlieko horúce, tak prisypte krupicu a na miernom ohni varte, až kým nebude kaša hustá. Potom do nej pridajte práškový proteín, med alebo iné sladidlo, dobre premiešajte a vrch posypte kokosom.

Kliknite sem a môžete vyskúšať aj niektorý z týchto 4 receptov na smoothies nápoje, sú ľahké, chutné a výživné!

Share Button
4 recepty na lahodné kaše vhodné aj počas chudnutia.
Ohodnoťte

Práve začíname a ver, že „SPOLU TO DÁME“ - pridaj sa do FB skupiny. Získaš inšpiráciu, rady, tipy a riešenia pre krajšiu postavu a zdravšie telo na základe našich 15 ročných skúseností!

Facebook skupina - Spolu to dame

Verzia stránky Klasická | Mobilná